Jeden z najväčších slovenských streamerov Donato: Ľudia ma bežne na ulici zastavia a dajú mi peniaze

Hosťom travel podcastu ZmUPované je najznámejší slovenský streamer Donato Moriconi. Podľa jeho slov ide v streamingu o „zdieľanie prítomnosti“. Sledovať ho môžeš aj ty na sieti Twitch, kde má viac ako 220-tisíc followerov.

Instagramu sa nevenuje, podľa neho ide o novodobé otrokárstvo. Hraniu hier sa venuje celý život a sám hovorí, že bol istý čas závislý. Zanedbával rodinu, priateľov a dôležité veci. Dnes streamuje aj 15 hodín denne a ľudí zavedie do rôznych kútov sveta. Napríklad pri jednom projekte naživo streamoval, ako na longboarde prešiel cez celé Slovensko.

My sme si pripravili prekvapenie a v spolupráci so Sony sme zapojili nové Playstation 5 a vybrali tímy. Ako sa Donatovi páčila nová FIFA a dokázal v PS5 súboji porazil našu Simu? Jeho zárobková činnosť sa zväčša skladá z príspevkov od darcov. Veľa mu chodí online, ale bežne sa stáva, že mu niekto na ulici dá peniaze. Najdôležitejšia je preňho autenticita a jediný strach má z toho, že zachytí počas streamovania nejakú vážnu nehodu.

Koľko streamoval najdlhšie v kuse a aké miesta precestoval sa dozvieš v travel podcaste ZmUPované so Simonou Ondruškovou.

Donatov instagram

  • 24 hod
  • 48 hod
  • 7 dní