Súd vyniesol verdikt v prípade kuchára Jožka a brutálnej vraždy jeho priateľky /SNKZ #86

play icon

Ako každé pracovné ráno, tak aj dnes, 20. júna, ti naši moderátori Diana a Albert prinášajú Správy, na ktorých záleží.

Započúvaj sa do aktuálneho diania v našom unikátnom Startitup NEWS podcaste.

Správy, na ktorých záleží

Jozef Hanuska, známy ako „kuchár Jožko“, bol v utorok ráno eskortovaný do súdnej siene v Bratislave, kde sudca rozhodol o jeho zotrvaní vo väzbe. Hanuska, obvinený z brutálnej vraždy svojej partnerky, je synom notoricky známeho vraha Štefana Pantla, ktorého verejnosť pozná ako „bratislavského škrtiča“.

V utorok 18. júna pochodovalo ulicami Bratislavy viac než 1 000 ľudí vrátane švédskej klimatickej aktivistky Grety Thunberg. Podujatie, organizované hnutím Otvorená kultúra a ďalšími mimovládnymi organizáciami, bolo zamerané na ochranu spravodlivosti a životného prostredia.

Ivan Korčok sa po neúspešných prezidentských voľbách rozhodol investovať svoju energiu do Letnej školy diplomacie pre ľudí do 30 rokov, ktorá sa bude konať od 2. do 6. septembra. Škola ponúka prednášky, diskusie a workshopy pod vedením odborníkov, pričom záujemcovia sa môžu prihlásiť do 30. júna 2024.

Na Slovensku pôsobí viac ako 20 mliekarní, vrátane mliekarne Gemermilk, ktorá je momentálne v konkurznom konaní. Do konkurzu ju poslala mliekareň AT Dunaj, ktorá je jej veriteľom a patrí do skupiny Farmfoods. Konkurzné konanie začalo 5. júna v Banskej Bystrici.

Diskontný reťazec PEPCO stiahol z predaja „Balóny svietiace v tme 5 ks 12″ Halloween“ kvôli prekročeniu limitu chemických látok stanoveného EÚ. Toto rozhodnutie prišlo po predchádzajúcich stiahnutiach nebezpečných produktov vrátane detskej kolobežky, dámskych kabeliek a dievčenského body.

Ďalší festival oznámil koniec

Trnava tento rok prichádza o dve významné kultúrne podujatia, Ekofest a TopFest. Ekofest, plánovaný na 21. júna, bol zrušený pre nízky záujem a vysoké náklady. TopFest, ktorý mal privítať kapelu Scorpions, bol zrušený kvôli nepredvídaným udalostiam.

Ak sa rozhodneš financovať výstavbu domu cez hypotekárny úver, musíš stavbu skolaudovať v stanovenom termíne, inak ti banka môže uložiť pokutu alebo požadovať vrátenie úveru. Pokuty za bývanie v neskolaudovanom dome môže udeľovať aj stavebný úrad, pričom sankcie dosahujú sumu až 33 000 eur.

Tento rok má trinásty dôchodok jednotnú výšku 606,30 eura bez ohľadu na výšku mesačného dôchodku či počet odpracovaných rokov. Bývalý podpredseda vlády SR Jozef Mihál upozorňuje, že rovnakú sumu dostanú aj dôchodcovia s veľmi nízkymi mesačnými dôchodkami, čo považuje za lacný trik vlády na získavanie voličov.

Vojna na Ukrajine, ktorá trvá už takmer dva a pol roka, priniesla značné straty, a to hlavne na strane Ruska. Podľa francúzskeho ministra zahraničia Stéphane Séjourného, Rusko stratilo približne 500-tisíc vojakov, z toho 150-tisíc bolo zabitých a 350-tisíc zranených.

Spoločnosť Nvidia predbehla technologických gigantov Microsoft a Apple a stala sa najcennejšou spoločnosťou na svete. Jej akcie vzrástli o 3,2 % na 135,21 dolára, čo zvýšilo trhovú kapitalizáciu na 3,326 bilióna dolárov. Jej čipy sú kľúčovými komponentami v AI priemysle, vrátane ChatGPT od OpenAI.