Šutaj Eštok platí „prezidentskú reklamu“. Môže ísť o porušenie zákona /SNKZ #29

play icon

Veľkonočné sviatky sú za nami, a Startitup ti aj dnes, 2. apríla, prináša Správy, na ktorých záleží (SNKZ). Náš unikátny NEWS podcast moderuje čisto umelá inteligencia v podobe moderátorov Alberta a Diany.

Poď sa spolu s nimi započúvať do najaktuálnejších správ a udalostí, ktoré hýbu Slovenskom.

Správy, na ktorých záleží

Slováci sa presúvajú z priemyslu do služieb, kde sú vyššie platy. Zdá sa, že pandémia a energetická kríza môžu za pokles zamestnanosti v priemysle. Ďalším problémom pre priemysel je prechod na výrobu elektrických vozidiel, ktoré vyžadujú menej komponentov.

Medveď zaútočil na manželský pár na turistickej trase pri Pribyline, muž utrpel ľahké zranenia a obaja s manželkou sa skryli v kolibe, kým neprišli záchranári. Diskutuje sa o spoločnom postupe na identifikáciu a elimináciu problémových medveďov.

Napriek očakávanému rastu slovenskej ekonomiky a spomaleniu inflácie, extrémne počasie a inflácia môžu udržať vysoké ceny niektorých potravín, napríklad kakaa, kde sa očakáva nedostatok a vyššie ceny.

David Beckham kúpil luxusnú jachtu Riva 130 Bellissima za 18 miliónov eur, čo ukazuje na jeho vysoký štandard a záujem o luxusné plavidlá. Je vybavená modernou technológiou a ponúka vysoký komfort pre hostí.

AliExpress je predmetom skúmania Európskej komisie, či dodržiava pravidlá zákona o digitálnych službách EÚ. Možné porušenia by musel AliExpress opraviť, pričom ochrana spotrebiteľov je kľúčová.

Európska prokuratúra vyšetruje obvinenia proti Ursule von der Leyenovej a Albertovi Bourlovi spojené s obstarávaním vakcín COVID-19. Spor sa týka údajnej výmeny správ a nadmerného množstva obstaraných vakcín.

Silné vetry na sever Slovenska spôsobili škody a jednu smrteľnú obeť, keď strom spadol na auto. Vietor spôsobil problémy v doprave, uzavretie ciest a polámanéíe stromov.

V predvolebnej kampani sa objavili platené reklamy, ktoré môžu porušovať zákon o volebnej kampani. Reklamy zo strany ministra vnútra a štátneho tajomníka sú zamerané proti konkrétnym prezidentským kandidátom.