Túto extrémnu výzvu nezvládne každý! Sima prekonala svoje limity a vyliezla na ľadopád

play icon

V minulom špeciálnom diele sme ti ukázali, ako sa Sima pripravuje na extrémnu výzvu – zdolať ľadopád pri najvyššom vrchu Slovenska. V nasledujúcom videu sa dozvieš, ako celý výstup dopadol, ako to Sima spolu s Milanom Bez Mapy zvládla a aké technológie im k tomu dopomohli. Všetky aplikácie, ktoré pri tomto výstupe využili, nájdeš v AppGallery od Huawei.

„Ja si myslím, že tam extrémne fungovala psychika. Nedávalo mi to zmysel, že ma tie laná udržia, najťažšie je tomu veriť. Za mňa to ale úplne splnilo účel. Posunuli sme svoje hranice,“ opisujú Sima a Milan tento adrenalínový zážitok.

Celým výstupom ich sprevádzali horskí vodcovia, ktorí podobné výstupy zažívajú dennodenne. Horský vodca Tonko nám vo videu porozprával, čo je pre amatérskych horolezcov najdôležitejšie, na čo si majú dávať pozor, aké aplikácie im môžu dopomôcť a aká bola lavínová predpoveď v čase výstupu.

Nenechaj si ujsť najnovší špeciálny diel, v ktorom ťa Sima spolu s Milanom zoberie do náročných podmienok výstupu na ľadopád v Tatrách.

Všetko, čo dnes potrebuješ, nájdeš v App Gallery od Huawei – od športových aplikácií až po každodenný život, ako napríklad aplikáciu Tatra banky, Telekomu, navigácie Sygic alebo aplikáciu s kompletným portfóliom slovenských rádií.