V Číne dohadujú rande hlavne rodičia, ide tam najmä o peniaze

Hosťom travel podcastu je sinológ Pavel Dvořák z projektu Cesty Čínou, ktorý už niekoľko rokov žije v čínskom Šanghaji. Sinológia je vedný odbor, ktorý sa zaoberá kultúrou, jazykom a históriou Číny a Pavel je na túto ázijskú krajinu skutočným odborníkom. Pozreli sme sa na situáciu s koronavírusom. Práve v Číne pred rokom vírus vznikol. Podľa jeho slov mal Šanghaj 12 nakazených a už vtedy sa opatrenia týkali približne 30 000 ľudí. Ak ste v Číne nakazený, prelepia vám dvere páskou, aby ste nemohli vôbec vyjsť. Momentálne v Číne oslavujú Lunárny nový rok, a preto majú aj deti voľno. Uzatváranie oblastí, kde je nákaza, je však veľmi prísne.

Ak je vaša štvrť mimo ohrozenej časti mesta, dá sa ísť do obchodu či do posilňovne. Technologicky je Čína moderná, všetko sa platí cez mobil. Aj účty za elektriku sa platia cez aplikáciu. Aká je súčasná čínska kultúra? Číňania si potrpia na luxus a napríklad zlaté Apple hodinky sa vypredajú za 24 hodín. Číňanov turisticky láka východná Európa, podľa nich je západ už opozeraný. Do Číny sa podľa Pavla Dvořáka turisti však dostanú najskôr v roku 2022.

Ako sa Čínania pozerajú na romantické vzťahy a čo do toho mladým hovoria rodičia? Na slobodné rozhodovanie môžeš zabudnúť. Ďalšie zaujímavé informácie z prvej ruky o Číne sa dozvieš v podcaste ZmUPované so Simou.

  • 24 hod
  • 48 hod
  • 7 dní