VIDEO: Cestovatelia majú na výber rôzne typy poistení

play icon

Keď sa rozhodneš niekam vycestovať, riešiš milión vecí okolo toho – letenka, ubytovanie, doprava, peniaze, balenie, lieky, doklady a podobne. Často sa zabúda na to, čo by malo byť pre mnohých základnou vecou, a tým je cestovné poistenie. Tu však treba upozorniť, že ono nie je len jedno jediné.

Cestovatelia majú na výber rôzne typy poistení a ešte predtým, než sa rozhodneš vycestovať na dovolenku či nejaký pobyt, by si si mal rozmyslieť, ktoré poistenie je pre teba to najvhodnejšie a ktoré práve vtedy potrebuješ.

Cestovateľský portál Travelhacker uviedol, že neexistuje len jedna najlepšia poisťovňa, ktorá by cestovateľovi dala to najlepšie poistenie, aké existuje. Blogerka Janka uviedla, že každá poisťovňa je vhodná na niečo iné a taktiež to, že každá má rôzne ceny a rôzne podmienky.

Ak patríš medzi cestovateľa, ktorý cestuje viackrát do roka, oplatí sa ti mať celoročné poistenie. Podľa Janky to vychádza 50 – 100 € na rok. Ak ideš na dvojtýždňovú dovolenku len raz do roka, poistenie by ťa vyšlo od 20 do 40 €.

Viac sa dozvieš vo videu alebo v článku na našom webe.