Zuzana Ferenčáková a Ján Petrovič: Ani členovia mafie neboli na nás takí agresívni ako ľudia dnes

play icon

Na Stope s Ivanom Megom: Zuzana Ferenčáková a Ján Petrovič

Včera uplynulo presne 6 rokov, keď do domu novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej prišiel vrah a mladú dvojicu doslova popravil. Jána strelil do srdca, Martine vzal život výstrelom do hlavy. Vyšetrovanie preukázalo, že motívom vraždy bola práve novinárska práca Jána Kuciaka. Do ulíc vyšli desaťtisíce ľudí. Na a dnes je všetko úplne inak.

Dlhoroční novinári so špecializáciou na krimiproblematiku Zuzana Ferenčáková z televízie Markíza a Ján Petrovič, zástupca šéfredaktora portálu Aktuality.sk a autor knihy Slovenská mafia, prišli do štúdia Na Stope s Ivanom Megom, aby porozprávali o práci kriminovinára pred vraždou Jána Kuciaka a tom, ako to vyzerá dnes. „Ani členovia hrubokrkej mafie neboli na nás takí agresívni ako obyčajní ľudia dnes,“ zhodujú sa Zuzana Ferenčáková a Ján Petrovič v odpovedi na otázku, v čom sa zmenila práca kriminovinára za posledných šesť rokov.

V rozhovore si zaspomínali na osudný deň, keď sa o vražde dozvedeli. Ako vtedy reagovali ľudia z najbližšieho okolia? Porovnali aj opísali, ako pracujú v teréne dnes, s čím sa potýkajú, keď sú na mieste činu vraždy, na súde alebo keď konfrontujú záujmové osoby.

Majú kriminovinári Zuzana Ferenčáková a Ján Petrovič strach? Vymenili by svoju prácu za prácu niekde v marketingu?

Pre viac videí z kriminálneho a politického prostredia sleduj Na Stope s Ivanom Megom.