Videla som zázraky, som znovuzrodená kresťanka. Startitup vyspovedal kontroverznú Divokú Tvorkyňu

 • Pre niekoho „cesta k Bohu“, pre iných sektárka a fanatička
 • Veronika Gažíková sa považuje za znovuzrodenú kresťanku
 • Porozprávali sme sa s ňou o Bohu aj o živote
Divoká Tvorkyňa titulka
Divoká Tvorkyňa
 • Pre niekoho „cesta k Bohu“, pre iných sektárka a fanatička
 • Veronika Gažíková sa považuje za znovuzrodenú kresťanku
 • Porozprávali sme sa s ňou o Bohu aj o živote

Hlása osvetu a chce ľudom priblížiť cestu k Bohu. Harry Potter je podľa nej dielo diabla a jej názory nemusia sadnúť každému. Veronika Gažíková, vystupujúca pod pseudonymom Divoká Tvorkyňa, na seba púta pozornosť nezvyčajným spôsobom, ktorého účelom je priblížiť ľudom vieru.

Tvorkyňa obsahu, fyzioterapeutka, bývalá úspešná šachistka a „spasená duša“ v jednom nám v rozhovore zodpovedala rôzne otázky na telo. Ako sama prezradila, zažila veľa ťažko objasniteľných zázrakov a podľa nej je len Boh skutočná, jediná a čistá láska.

 • Aké má skúsenosti s ezoterikou?
 • Prečo chcela spáchať samovraždu?
 • Aký má názor na zneužívanie miništrantov?
 • Čo si silná kresťanka myslí o evolúcii?
 • Ako podľa nej bude vyzerať život po smrti?
 • Čomu všetkému sa v živote venuje?
 • Ako sa vyrovnáva s kritikou?

Určite ti neušlo, že ťa prirovnávajú k sektárke, ktorá ľudom vnucuje vieru. Ako to teda je?

Sektu definujem tak, že ľudia si zhromažďujú ľudí a nejakým spôsobom ich riadia pre svoje choré účely. Ja nevediem ľudí k žiadnej denominácii cirkvi a druhá vec, nevediem ľudí k sebe, ale k Ježišovi. Takže to búra definíciu sektárky.

Nazývajú ma tak aj z dôvodu, že im prídem ako fanatička. Ich definícia fanatizmu je, že sa niečomu až príliš venujem. Ale keď sa nad tým zamyslíš, tak aj športovec je fanatik. Trénuje niekoľko hodín každý deň, venuje sa príprave, má špeciálnu stravu a denný režim. To z neho nerobí fanatika?

Mr. Beast sám povedal, že posledných 10 rokov je posadnutý platformou YouTube. Nazývame ho fanatikom? Nie. Považujeme ho za úspešného majstra vo svojom remesle.

Ty sama sa považuješ za koho? Nemyslíš si o sebe, že si tak trochu „crazy“?

Považujem sa za obyčajnú kresťanku, ktorá sa riadi Bibliou. Za blázna sa nepovažujem. Tí ľudia, ktorí žijú v nejakej bubline, okej, nečudujem sa, že si to o mne myslia. Človek, jednoducho, musí rozmýšľať na tej istej úrovni ako ja, aby ma pochopil.

Tvoja viera v Boha je silná, ale nebolo to tak vždy a skúsila si aj okultizmus a ezoteriku. Aké s tým máš skúsenosti?

V dvanástich rokoch som sa dozvedela, že existujú anjeli a chcela som s nimi komunikovať. Moje prvé kroky preto smerovali do ezoterického centra, kde som začala chodiť na prednášky, kurzy a bola zasvätená do reiki, šamanských praktík alebo kyvadlovania.

Od toho momentu som začala pociťovať hlad po duchovnom svete. Mala som chvíle, keď som bola šťastná, ale v skutočnosti ma frustrovalo to, že veci nefungovali a pociťovala som ešte väčšiu prázdnotu.

Vieš bližšie opísať tvoju komunikáciu so spirituálnymi bytosťami a démonmi?

Dlhé obdobie som nepočula nič, len ticho. Ale tým, že môj záujem stále prerastal, moja komunikácia s duchovnom sa zlepšovala. Spočiatku to boli myšlienky v hlave, načúvanie. Neskôr som začala dostávať znamenia.

Mala som v tom čase mylný pocit, že komunikujem s anjelom. Ale tým, že ma život viackrát zaviedol do slepej uličky, tak som musela prehodnotiť, či som si to len nevymyslela, alebo to mohla byť skutočne iná bytosť, démon.

Dnes už neexistuje možnosť, že to všetko pramení len z tvojej hlavy ako výmysel?

Čítaj 10 dní zadarmo PREMIUM články

Zdroje: TikTok/divokatvorkyna, Instagram/divoka_tvorkyna

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá