Videli všetko, no utiekli. Novoročná vražda v Michalovciach mala očitých svedkov

  • V prípade dobodanej Michalovčanky nastal posun
  • Na mieste boli očití svedkovia, ktorí nijako nepomohli
Obvinený v putách
Ilustračný obrázok, TASR/Roman Hanc
  • V prípade dobodanej Michalovčanky nastal posun
  • Na mieste boli očití svedkovia, ktorí nijako nepomohli

Vražda 46-ročnej Eriky v Michalovciach zasiahla celé Slovensko. V prípade dnes došlo k významnému posunu a objavili sa úplne nové informácie. 

Aj keď osemnásťročného Valentína H., ktorý je obvinený z vraždy v Michalovciach, vzali už do väzby, vyšetrovatelia zistili z analýzy zverejnených kamerových záznamov, že priamo na mieste činu boli dvaja očití svedkovia. Ako informuje portál Noviny.sk, obeti aj napriek kriku nijako nepomohli.

Očití svedkovia

Nové detaily z bezpečnostnej kamery odhalili prítomnosť dvoch očitých svedkov priamo na mieste činu, kde mladý útočník zavraždil 46-ročnú Michalovčanku. Osoby mali súboj Eriky s vrahom vidieť a dokonca mali počuť aj hlasné volanie o pomoc. 

„Vyšetrovanie tejto tragickej udalosti naďalej prebieha. Prebiehajú výsluchy svedkov, aj osôb, ktoré môžu prispieť k objasneniu tejto udalosti,“ vyjadrila sa hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v v Košiciach Lenka Ivanová.

S vrahom mala dvojica svedkov dokonca aj komunikovať. Svoju obeť mal vzápätí pustiť, no Erika nebežala k nim do bezpečia, ale utekala opačným smerom. Následne ju mal vrah dobehnúť a usmrtiť. „Použil sečnú zbraň a usmrtil niekoľkými bodnými ranami osobu,“ povedal šéf polície Štefan Hamran. 

Polícia má pravdepodobne identitu dvojice svedkov poznať. Malo by ísť o kľúčových svedkov vraždy. Eriku videli z bezprostrednej vzdialenosti, ale odišli do bočnej uličky. „Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie bližšie ani podrobnejšie informácie až do skončenia vyšetrovania poskytovať nebudeme, aby nedošlo k zmareniu alebo sťaženiu ďalšieho vyšetrovania,“ uviedla hovorkyňa Lenka Ivanová.

Svedkovia nemali obeti podľa dostupných informácií nijako pomôcť a dokonca ani nezavolali na tiesňovú linku. Telo Michalovčanky bolo nájdené na chodníku až po 30 minútach od hrozivého incidentu.

Obava z úteku

Osemnásťročného Valentína H., ktorý je obvinený z vraždy v Michalovciach, vzali do väzby. Vo štvrtok o tom rozhodol sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Košice II. Ako pre TASR potvrdila hovorkyňa súdu Anna Pančurová, rozhodnutie nie je právoplatné, obvinený proti nemu podal sťažnosť. Rozhodovať o nej bude Krajský súd v Košiciach.

Sudca svoje rozhodnutie voči obvinenému zdôvodnil tým, že „existuje dôvodná obava, že ujde alebo sa bude skrývať, aby sa tak vyhol trestnému stíhaniu alebo trestu, a bude pokračovať v trestnej činnosti“.

Obvinený V. H.
zdroj: TASR/Roman Hanc

Podľa Pančurovej súd nenahrádza väzbu dohľadom probačného a mediačného úradníka. „Väzba obvineného začala plynúť momentom jeho zadržania 3. januára a vykoná sa v Ústave na výkon väzby v Košiciach,“ dodala.

Bezpečnostné opatrenia

V súvislosti s vraždou, ku ktorej došlo v meste v nedeľu, mala prijať michalovská radnica viaceré bezpečnostné opatrenia. Verejné osvetlenie svieti po celú noc a posilnené sú aj policajné hliadky. Pre TASR to uviedla vedúca odboru komunikácie, marketingu a kultúry úradu Mária Stričková.

„Vedenie mesta sa situáciou zaoberá od prvého momentu. Sme maximálne súčinní, mestská polícia úzko spolupracuje so štátnou políciou a prijali sme aj opatrenie v rámci verejného osvetlenia, ktoré už včera svietilo po celú noc, v celom meste,“ uviedla s tým, že verejné osvetlenie sa v lokalitách s individuálnou bytovou výstavbou doposiaľ vypínalo o polnoci. Pripomenula, že zároveň sú posilnené hliadky mestskej aj štátnej polície.

Stričková dodala, že mesto spolupracuje s Policajným zborom aj v súvislosti s avizovaným stretnutím občanov, ktoré by sa podľa informácií radnice malo konať cez víkend.

Zdroje: Noviny.sk, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá