VIDEO: Aj z problémov Slovenska by sme si mali vedieť urobiť srandu, myslí si komik Zitrón

  • Ak chceš aj ty začať s humorom, jednoducho začni. Skús to a neboj sa, hovorí Zitrón
  • Vždy chcel len zabaviť ľudí, vyjsť na pódium a rozosmiať ich
zitron
SIU/Juraj Pajdlhauser
  • Ak chceš aj ty začať s humorom, jednoducho začni. Skús to a neboj sa, hovorí Zitrón
  • Vždy chcel len zabaviť ľudí, vyjsť na pódium a rozosmiať ich

Komik Jakub Ťapák vystupuje vo svete slovenského stand-upu pod menom Zitrón. Nájde sa len málo milovníkov humoru, ktorí by u nás doma nevedeli, o koho ide. Je stálicou v stand-up comedy show Silné reči a slovenské davy zabáva už roky.

Okrem živých vystúpení, ktoré má zo svojej práce najradšej, ho nájdeš aj na YouTube, tiež moderuje rôzne eventy a so svojim kolegom Jakubom Gulíkom pracuje aj na podcaste.

Netflix prišiel so strašidelnou novinkou

Svoju videovú tvorbu zameriava na horory. V sérii Roasted vtipne komentuje tie najväčšie legendy strašidelných filmov. Podcast 20 000 Míľ pod humorom je venovaný, ako inak, humoru.

Na svojom YouTube kanáli si z hororových filmov poväčšine strieľa. Nájdu sa však aj také, ktoré ho samého vystrašili. Obľúbil si napríklad známu sériu v Zajatí démonov: „A aj Oculus bol taký, čo ma celkom milo prekvapil. Teraz som na Netflixe pozeral Midnight Mass, čo je taká sedemdielna miniséria hororovo-nábožensko-filozofická a to bolo super.“

Chcel len rozosmiať a zabaviť ľudí

Ako sme už spomínali, Jakub Zitrón Ťapák toho robí skutočne veľa. Na otázku, čo má z jeho prác najradšej, mal však jednoznačnú odpoveď: „Stand-up, pretože je to absolútna sloboda a môžem si povedať, čo chcem.“

Nádejným komikom radí, aby to hlavne skúsili a nebáli sa. Sám tvrdí, že ľutuje, že nezačal s humorom o niečo skôr.

Rokmi vystupovania si v stand-up komunite vybudoval meno, aj keď sa o to nikdy priamo nesnažil. „Chcel som rozosmiať ľudí, iba ísť na to pódium a čo najviac ich rozosmiať a zabaviť,“ dodáva však, že to bolo náročné.

Nie všetko je vtipné, no aj z toho si musíme vedieť urobiť aj srandu

Zitrón upozorňuje aj na spoločenské problémy Slovenska. Za ten najaktuálnejší považuje tému potratov, proti návrhu sa spolu s inými komikmi aj verejne postavil.

Okrem toho na svojich sociálnych sieťach upozorňuje aj na klimatické zmeny prostredníctvom iniciatívy #klímaťapotrebuje.

Problémov je však na Slovensku jednoznačne viac. „Klimatická kríza, všetky tieto potratové otázky, spoločenské veci, čo sa týka menšín, LGBT komunity a tak ďalej,“ hovorí. Dodáva, že všetky spomenuté témy treba riešiť, no zároveň ich váhu odľahčovať humorom: „Mali by sme si z toho vedieť aj urobiť srandu.“

Zdroj: SIU

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie