Alžbeta Ferencová: Praha má všetko, čo umelec potrebuje pre sebarealizáciu

  • Alžbeta Ferencová je multitalentovaná Slovenka, ktorej učarovala Praha a rozhodla sa tu natrvalo žiť
  • My sme sa za ňou vybrali do Prahy, aby nám prezradila, čo ju tu drží, ale aj to, aké zákutia toto mesto ukrýva
alkk
Alžbeta Ferencová
  • Alžbeta Ferencová je multitalentovaná Slovenka, ktorej učarovala Praha a rozhodla sa tu natrvalo žiť
  • My sme sa za ňou vybrali do Prahy, aby nám prezradila, čo ju tu drží, ale aj to, aké zákutia toto mesto ukrýva

Praha je mesto, ktoré nepotrebuje žiadnu reklamnú brožúrku na to, aby sa predala. Bez problémov sa rok čo rok dostáva do prvej desiatky najlepších miest sveta v popredných turistických rebríčkoch. Hlavné mesto piva je plné umenia, tajných zákutí a nečakaných záhrad. Možnosti objavovať sa tu azda nedajú vyčerpať.

Jej čaru už podľahlo aj veľké množstvo Slovákov, ktorí tu rozbehli svoje kariéry. Patrí medzi nich aj Alž­beta Fe­ren­cová, ta­neč­níčka, mo­delka, no pre­dov­šet­kým spe­váčka s exo­tic­kým vzhľa­dom. Ro­dená Slo­venka už dl­hší čas žije v Prahe, kde sa na­plno re­a­li­zuje v tom, čo ju baví.

My sme sa ju v stovežatej Prahe rozhodli navštíviť aj s kamerou. V rámci nového seriálu Praha plnými dúškami ti prinášame pohľad na toto mesto očami Alžbety. Spoločne s pravým pražským Staropramenom sa každého úspešného Slováka žijúceho v Prahe pýtame aj na miesto, ktoré považuje za svoju srdcovku, a ktoré by si pri návšteve mesta nemal vynechať. Alžbetina voľba padla na malebnú Malú stranu.

Praha je mesto, ktoré si zachovalo výraznú črtu, ktorú Bratislava stratila – história v Prahe dýcha takmer na každom kroku a moderné budovy sa nemiešajú s jej pôvodnou tvárou. Je tomu tak aj na Malej strane, mieste, kde sa budeš cítiť ako niekoľko desaťročí dozadu. Najmä v lete, keď si sadneš na terasu a hodiny sleduješ život okolo seba. Tie mixy kultúr, národností a najrôznejších štýlov považuje aj Alžbeta za benefit, ktorý si na tomto mieste veľmi cení a rada sa sem vracia.

Vždy si tu rada vychutná aj pohár nápoja, ktorý sa s Prahou spája viac ako čokoľvek iné – pivo. Miestni ho však nevnímajú iba ako nápoj, pivo totiž pomáhalo písať miestnu históriu, aj Staropramen, ktorý začal svoju cestu práve tu, na Smíchove.

Ak si myslíš, že v Staropramen kvíze zvládneš Alžbetu bez väčších problémov poraziť, poď do toho. Ak budeš dostatočne dobrý, Staropramen ti pošle skvelú výhru v podobe basy piva. Stačí vyplniť kvíz, ktorý ti rozšíri obzory nielen z oblasti pivovarníctva.

Článok vznikol v spolupráci so značkou Staropramen.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech