VIDEO: Cynické „Neváhej a toč“: V Prahe sa stala vážna dopravná nehoda. Okoloidúci vodiči natáčali, padli aj pokuty

  • Včerajšia dopravná nehoda v Prahe si vyžiadala 2 obete
  • Okoloidúci vodiči si nehodu natáčali na mobilné telefóny
  • Polícia ČR na mieste rozdala 4 pokuty
polícia nehoda
Unsplash/ camilo jimenez, screenshot/ Policie České republiky
  • Včerajšia dopravná nehoda v Prahe si vyžiadala 2 obete
  • Okoloidúci vodiči si nehodu natáčali na mobilné telefóny
  • Polícia ČR na mieste rozdala 4 pokuty

Na pražskej ulici Strakonická sa včera dopoludnia stala vážna dopravná nehoda. Vyžiadala si dve obete, ďalší dvaja ľudia boli so stredne vážnymi zraneniami prevezení do Fakultnej nemocnice v Motole. Polícia na mieste tragickej nehode riešila aj iný problém. Viacero vodičov motorových vozidiel si dopravnú nehodu natáčalo na telefóny. 

Ako informuje iRozhlas.cz, dopravná nehoda sa stala okolo desiatej hodiny na diaľnici D4 v blízkosti dostihovej dráhy vo Veľkej Chuchli. Nehoda si vyžiadala dve obete.

O život oboch mužov sme bojovali viac ako pól hodinu. Následkom nehody utrpeli veľmi vážne zranenia, preto sa nám, bohužiaľ, boj vyhrať nepodarilo…Dve ženy vo veku 58 a 79 rokov sme previezli do FNM. Obe mali pomliaždený hrudník, staršia navyše úraz zápästia. Ďakujeme všetkým za pomoc,“ uvádza prostredníctvom sociálnej siete Zdravotnícka záchrana služba hl. m. Prahy.

Smutný obraz 21. storočia alebo novodobý fenomén

Okoloidúci vodiči sa „činili“ – dopravnú nehodu začali snímať na svoje telefóny. Podľa informácií portálu iRozhlas.cz mali vodiči natáčať resuscitáciu vážne zranených. Vodiči spomaľovali premávku a naplno sa nevenovali riadeniu vozidla. Policajti, ktorí boli na mieste nehody prítomní, 4 vodičov pokutovali. „Ľúto nám ale nie je vodičov, ktorí si nehodu natáčali na telefóny. Na mieste sme im dali 4 pokuty za 4 tisíc,“ potvrdila Polícia Českej republiky na oficiálnom facebookovom účte.  

Dopravní nehoda s tragickými následky

❗ ❗ ❗ Dopoledne jsme řešili smrtelnou dopravní nehodu na Strakonické ulici, při které zemřeli dva lidé a dva byli těžce zraněni. Je nám líto dalších zmařených lidských životů na silnici!❗❗❗ Líto nám ale není řidičů, kteří si nehodu natáčeli na telefony.Na místě jsme jim dali 4 pokuty za 4 tisíce.

Posted by Policie České republiky on Thursday, May 20, 2021

Dnešná dopravná nehoda v Čechách nenechala chladných amatérskych kameramanov … Aj napriek tomu že pri dopravnej nehode zahynuli 2 osoby a ďalšie dve sa ťažko zranili ich apetít po kvalitných záberoch bol silnejší,“ kritizujú nezodpovedných „paparazzi“ na facebookovej stránke HAKA. 

Zdroje: iRozhlas.cz, Twitter/ZZS HMP, Facebook/ Policie České republiky, Facebook/ HAKA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech