VIDEO: Dědeček bude stíhaný na slobode. Po verdikte pred novinármi utiekol

  • Prebieha súd s Dušanom Dědečkom
  • Redaktori Startitup informujú o aktualitách
nehoda, tragédia, Zochova
Startitup
  • Prebieha súd s Dušanom Dědečkom
  • Redaktori Startitup informujú o aktualitách

Na Okresnom súde Bratislava I sa rozhoduje o osude hlavného aktéra hrozivej nehody, pri ktorej vyhaslo 5 životov mladých ľudí. Budovu Justičného paláca, kde sa okresný súd nachádza, dnes uzavreli skôr a novinári sa tak do jej útrob nedostanú.

Tragická nehoda na Zochovej zastávke v Bratislave

Vstup do garáže, kde policajná eskorta priviedla obvineného Dušana Dědečka, je ohradený policajnou páskou. Priviezli ho v tmavom policajnom BMW, ktoré doprevádzalo jedno policajné auto. Šlo o pancierové nepriestrelné vozidlo. Dědeček mal taktiež oblečenú nepriestrelnú vestu.

V okolí Justičného palácu bolo vidieť aj verejnosť čakajúcu na príchod obvineného. Uzavreli preto celú ulicu Námestie Martina Benku.

Súd rozhodne, či obvinený poputuje do väzby, alebo ho prepustia na slobodu. Prokurátor Juraj Chylo pre Děděčka žiada preventívnu a útekovú väzbu.

Dianie sledujú redaktori Startitup v priamom prenose. Zatiaľ sa nám podarilo nakrútiť advokáta obvineného Dušana Dědečka.

Sudca pre prípravné konanie začal rozhodovať o 16:04.

Rozsudok

Okresný súd Bratislava I rozhodol, že v prípade Dušana Dědečka, ktorý na Zochovej opitý spôsobil tragédiu a usmrtil 5 ľudí, bude obvinený stíhaný na slobode a prepustili ho zo zadržania na slobodu.

Dědeček doslova vybehol z budovy Justičného paláca, pričom kľučkoval medzi novinármi. Chránili ho ťažkoodenci, ktorí mu vytvorili uličku na prechod. Príslušníci boli ozbrojení samopalmi a taktickým prilbami, zrejme z obavy o jeho život.

Do takzvanej útekovej väzby Dědeček nepoputuje z dôvodu, že mu hrozí vysoký trest. Súd nevzhliadol ani dôvodnosť preventívnej väzby, nakoľko hrozba pokračovania v identickom alebo obdobnom konaní a iných konkrétnych skutočností nevyplýva.

Väzba podľa súdu nie je rozhodovaním o treste, a preto ani fatálnosť a neospravedlniteľnosť následku skutku nezakladá väzobné stíhanie obvineného.

Prokurátor Juraj Chylo podal ihneď po verdikte sťažnosť. O osude Dědečka bude preto 14. októbra rozhodovať krajský súd.

Zdroje: Startitup, Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá