VIDEO: Duch Svätý môže ovládať našu myseľ, tvrdí súčasný minister financií Eduard Heger

  • Súčasná vláda na čele s premiérom Igorom Matovičom sa netají tým, že v nej nie je núdza o konzervatívnych politikov
  • Niektorí z nich sa dostali aj na tie najvyššie štátne posty, pričom pozornosť verejnosti pútajú ich pomerne neštandardné vyjadrenia z minulosti ohľadom ich viery
Youtube/Kmeňový Šamanizmus
  • Súčasná vláda na čele s premiérom Igorom Matovičom sa netají tým, že v nej nie je núdza o konzervatívnych politikov
  • Niektorí z nich sa dostali aj na tie najvyššie štátne posty, pričom pozornosť verejnosti pútajú ich pomerne neštandardné vyjadrenia z minulosti ohľadom ich viery

Zrejme si už zaregistroval video súčasného ministra zdravotníctva, v ktorom ešte pred nástupom do výkonu funkcie šéfa rezortu rozpráva o svojom duchovnom zážitku z minulosti.

„Modlili sme sa za jedného konkrétneho brata, ktorý tam bol a zistili sme, že mal dočinenia niečo s okultizmom alebo jógou, cítil sa poviazaný, keď sme sa začali modliť za naplnenie Duchom Svätým, tak my sme sa začali modliť za neho, nech ho Boh uvoľní, nech ho oslobodí,“ vysvetľuje Marek Krajčí na videu svoj zážitok.

Video vyvolalo v spoločnosti búrlivú diskusiu. Jogíni zo Slovenska dokonca od ministra zdravotníctva žiadali verejné ospavedlnenie.

Na margo vystúpenia Mareka Krajčího reagovala aj Irena Bihariová z Progresívneho Slovenska: Vždy som si myslela, že kým my hovoríme k Bohu, je to modlitba, avšak okamihom, kedy začne Boh prehovárať k nám, začnú sa o nás zaujímať lekári. Niekto môže s takýmito rečami skončiť v blázinci, a niekto sa stať ministrom zdravotníctva. Kým sa však dohodneme, že vo verejnej funkcii nie je našim pánom viera, ale jedine zákon, nevadí mi, ak je minister prestúpený Duchom Svätým a dokáže odklínať ľudí z jogy a okultizmu.

Ministerstvo financií a Duch Svätý

Zdá sa, že súčasný minister zdravotníctva nebude jediným predstaviteľom vlády, ktorý sa vyjadril, že ma blízko k Duchu Svätému.

Internetom začalo kolovať video súčasného ministra financií – Eduarda Hegera. V kazateľskom videu z roku 2017 hovorí o svojej filozofii, ako treba telepaticky komunikovať s Duchom Svätým a získavať od neho rady. 

„Tým, že budeme Duchu Svätému vytvárať priestor ako chrám v našom vnútre, bude mať možnosť meniť naše myslenie, naše skutky, naše správanie. A v konečnom dôsledku bude premieňať aj náš charakter. My potrebujeme, aby sa dotýkal aj nášho srdca. A to, že duch boží do nás vstupuje ako do chrámu spôsobuje, že nás napĺňa celých,“ hovorí Eduard Heger.

„Je dôležité, aby sme dávali ten chrám, ktorým sme, do svetla Boha. To robíme tak, že vynášame všetko, čo vnútri máme. Práve takýmto prichádzaním do svetla a otváraním sa pre Boha má potom priestor Duch Svätý, aby prichádzal do nás ako do chrámu a mohol nás inšpirovať skrze myšlienky, ktoré nám bude vnukovať,“ hovorí minister financií.

Eduard Heger ďalej v kázni spomína, že práve Duch Svätý môže mať na nás vplyv a je schopný ovládať nie len našu myseľ, ale aj srdce, postoje či emócie. Boh nás podľa neho neskutočne miluje a je náš nebeský otec, ktorý chce, aby sme ho dobre poznali.

na YouTube sa objavilo aj video z roku 2010, na ktorom Eduard Heger vedie workshop s názvom: „Ako používať svoj čas.“ V ňom rozoberá životné priority každého kresťana, pričom objasňuje, že na prvom mieste sa má vždy nachádzať Boh.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá