VIDEO: Horí lukratívna škola v Bratislave na Palisádach

  • Horí prestížna škola Deutsche Schule Bratislave
  • Z budovy evakuovali žiakov aj učiteľov
palisády, škola
SIU
  • Horí prestížna škola Deutsche Schule Bratislave
  • Z budovy evakuovali žiakov aj učiteľov

V mestskej časti Palisády horí súkromná škola Deutsche Schule Bratislava. Podľa videa, ktoré nám poslal náš čitateľ, je zrejmé, že plamene šľahajú zo strechy. 

Momentálne na mieste zasahujú dve desiatky hasičov momentálne zasahujú. Učitelia deti evakuovali ešte pred príchodom hasičov.

Zasahujúci hasiči sa snažia lokalizovať požiar. „Vznikol pred 11.00 h na streche školy, na ktorej pracovali robotníci, plamene zasiahli jej drevenú konštrukciu,“ pre TASR spresnili z komunikačného oddelenia Prezídia HaZZ.

palisády, škola
zdroj: Foto: čitateľ

Škola je jednou zo zväzu 140 nemeckých zahraničných škôl na svete. Na Slovensku vznikla v roku 2005. 

V súčasnosti navštevuje školu takmer 400 žiakov. 

 

Rekonštrukcia novej budovy za 12 miliónov eur

Pred pár mesiacmi novú budovu školy začali rekonštruovať, vyčlenilo sa na to 12 miliónov eur. V novej budove na Bárdošovej ulici majú mať žiaci i zamestnanci k dispozícii moderné vybavenie, aulu, multifunkčné ihrisko, väčšiu telocvičňu a jedáleň.

Deutsche Schule Bratislava rekonštruuje vďaka podpore Nemeckej spolkovej republiky budovu na Bárdošovej ulici v hlavnom meste. Žiaci sa mali do novej budovy presťahovať počas leta 2022.

 

Hasiči: V budove boli deti aj učitelia

Pri požiari sa evakuovalo 87 detí a 21 vychovávateľov z MŠ a 109 študentov a 29 učiteľov zo ZŠ. Všetky evakuované osoby sú v bezpečí v náhradnom objekte – z tohto dôvodu nebolo potrebné na miesto vysielať evakuačný autobus HaZZ,“ spresnil na sociálnej sieti Hasičský a záchranný zbor. V súčasnosti požiar hasí niekoľko kusov hasičskej techniky.

AKTUALIZÁCIA – 11.40 hod. Požiar strechy základnej školy na Palisádach ❗️🔥 Podľa predbežných informácií išlo o spojenú…

Posted by Hasičský a záchranný zbor on Monday, 15 March 2021

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK