VIDEO: Lexus pokryl celé svoje auto LED svetlami a výsledok naozaj stojí za to

  • Toto auto si pravdepodobne nebude môcť kúpiť nikto. LEXUS 2017 je skutočne pokrytý 41.999 LED svetlami a ak by sa niekedy dostalo na cesty, pravdepodobne by šlo o najrozptyľujúcejšie auto sveta. Svoje farby totiž dokáže meniť behom zlomku sekundy.
2017-lexus-is-lit-is
  • Toto auto si pravdepodobne nebude môcť kúpiť nikto. LEXUS 2017 je skutočne pokrytý 41.999 LED svetlami a ak by sa niekedy dostalo na cesty, pravdepodobne by šlo o najrozptyľujúcejšie auto sveta. Svoje farby totiž dokáže meniť behom zlomku sekundy.

Auto pomenované LIT IS vytvoril japonský Lexus v spolupráci so spoločnosťou VEVO, aby propagovali nové video speváčky Dua Lipa s názvom „Be The One“. Toto auto je skutočne výnimočné. Dokáže meniť svoju farbu iba pomocou ľudských gest alebo hudby hrajúcej v jeho okolí. Veď sa o tom môžeš presvedčiť sám v tomto krátkom videu:

„Táto unikátna spolupráca medzi automobilkou a spoločnosťou VEVO dokazuje, že autá Lexus sú skutočne umeleckým dielom, čo sa technológie a dizajnu týka. Nám sa to podarilo prezentovať za pomoci hudobného videa,“ nechal sa počuť jeden z členom PR tímu spoločnosti na stránke theverge.com.

lexus_lit_2

foto: theverge.com

Bez pochyby ide o smelý a zaujímavý projekt, ktorý sa už stihol stretnúť s nadšenými reakciami, a to nie len u fanúšikov automobilky alebo samotnej speváčky. Nie je známe, či s týmto nápadom prišiel niekto z Lexusu alebo VEVO alebo či ich inšpiroval nejaký tínedžer, keď vravel, čo by bolo skutočne „lit!“.

Ako to celé dopadlo? Tu si môžeš pozrie finálnu verziu spomínaného hudobného videa speváčky Dua Lipa. Varujeme ťa, je možné, že po jeho zhliadnutí budeš chvíľu vidieť farebné fľaky.

LED svetlá na aute sú naprogramované tak, aby reagovali na hudbu a zmenou farieb sa s ňou dokonale zosynchronizovali. Toto dovoľuje tzv. „Music Viz“ mód. Následne je tu ešte jeden mód, a to „Gesture“ mód, pomocou ktorého je možné chovanie LED svetiel ovládať jednoduchými pohybmi rúk.

Áno, toto všetko znie naozaj zábavne, no autu, s najväčšou pravdepodobnosťou, nikdy nebdue umožnené vydať sa na cesty. Nie je možné, aby niektorá zo svetových vlád takúto šialenosť povolila. Ak by sa tak, v niektorom z paralelných vesmírov stalo, auto by sa na ceste chovalo ako jedna obrovská halucinácia, ktorá by spôsobovala chaos a nehody všade, kde by sa ukázala. Jedna obrovská pekná halucinácia.

No aj tak sa nám páči. A čo tebe? Áno, ide len o štvordverovú cukríkovo sfarbenú „rozptyľovačku“ epických rozmerov, no musíme uznať, že tento projekt sa skutočne podaril.

Zdroj: theverge.com, zdroj titulnej fotografie: icdn-6.motor1.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech