VIDEO: Prvá reklama na lietajúce auto na svete je zo Slovenska. Za pár hodín ju videl obrovský počet ľudí

  • Svetový unikát so slovenskou DNA dokazuje, že je pripravený naplno zabodovať a presvedčiť ľudí, že budúcnosťou dopravy je aj cestovanie lietajúcimi autami
  • AeroMobil dokazuje, že lietanie môže byť oveľa vzrušujúcejšie ako jazda po ceste, aj vďaka svojej novej a vlastne jedinej reklame
cover
AeroMobil
  • Svetový unikát so slovenskou DNA dokazuje, že je pripravený naplno zabodovať a presvedčiť ľudí, že budúcnosťou dopravy je aj cestovanie lietajúcimi autami
  • AeroMobil dokazuje, že lietanie môže byť oveľa vzrušujúcejšie ako jazda po ceste, aj vďaka svojej novej a vlastne jedinej reklame

Futuristický reklamný spot jasne ukazuje, že vo vzduchu pre tento stroj neexistujú žiadne rýchlostné limity ani dopravné zápchy. „Byť alebo nebyť už nie je otázka. Som. Som skutočný. Som AeroMobil,“ týmito slovami začína reklama, ktorú si vo svete stihlo za 24 hodín pozrieť už viac ako 113 000 ľudí.

Slovenský AeroMobil chce ľuďom poskytovať zdieľané lety. Spustenie komerčných letov je za rohom

„Som nová forma bytia. Moja DNA je zlúčením aeronautiky a automobilu. Dám ti slobodu ísť kamkoľvek chceš, kedykoľvek chceš. Predstav si, čo môžeme spolu zažiť, “ zaznieva v spote.

Spoločnosť AeroMobil uvedie na trh svoje sofistikované lietajúce auto už v roku 2023. Cieľom je nastaviť nové štandardy v oblasti inovácií, skúseností vodičov a cestujúcich ako aj bezpečnosti.

Podľa jeho konštruktérov je práve AeroMobil vyvrcholením špičkového automobilového a leteckého dizajnu a inžinierstva, pokrokových materiálov, luxusných prvkov a bezchybného štýlu. Ide o kúsok, ktorému nemôže konkurovať ani žiadne supercar či súkromné ​​lietadlo. Je to vďaka tomu, že transformácia z auta na lietadlo mu zaberie len tri minúty.

Najnovšia verzia AeroMobilu prešla počas svojho vývoja viac ako 10 000 hodinami simulovaných a živých letových testov. Testovací piloti hlásia, že AeroMobil je za letu vysoko stabilný a ľahko ovládateľný.

 „Rok 2020 bol pre spoločnosť AeroMobil produktívnym rokom, najmä v oblastiach strojárstva a testovania, kde sme dosiahli dôležité míľniky týkajúce sa dizajnu, inžinierstva a certifikácie vozidiel. Som obzvlášť hrdý na schopnosť tímu dokončiť všetko, čo bolo potrebné na zahájenie živých letových testov, ktoré boli veľmi úspešné,“ uviedol na oficiálnom webe firmy Patrick Hessel, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva spoločnosti AeroMobil.

Ako pre Startitup potvrdila Ľubica Borš zo spoločnosti AeroMobil vývoj letového prototypu, ktorý prebiehal, bol v posledných krokoch zameraný práve na to, aby firma uviedla na letovú dráhu prototyp, ktorý nebude len rýchlo vytvoreným produktom, ktorý sa vznesie do vzduchu. Prioritou bolo, aby spĺňal potrebné kritériá na stabilitu, spoľahlivosť a bezpečnosť.

Vyskúšal by si si let AeroMobilom?

Patrick Hessel je podľa Juraja Vaculíka – zakladateľa a člena predstavenstva AeroMobil naozaj výnimočný vodca, ktorý je vhodným adeptom na to, aby predstavil vôbec prvé lietajúce auto na svete

„Jeho podnikateľské a manažérske schopnosti, ako aj hlboké znalosti technológie uhlíkových vlákien, ktoré sú také dôležité pre životaschopnosť lietajúceho automobilu, nám poskytujú schopnosti svetovej úrovne, potrebné na premenu našej odvážnej vízie na komerčnú realitu. Jeho vstup do tímu bol tiež jedným z hlavných faktorov úspechov AeroMobilu v roku 2020. “

zdroj: AeroMobil

Patrick Hessel je úspešný podnikateľ, technologický riaditeľ a investor s titulmi z univerzít ako: University College London, Cambridge University, London School of Economics a New York University-Stern.

Pred pôsobením v spoločnosti AeroMobil bol CEO a generálnym riaditeľom spoločnosti c2i – popredného dodávateľa komponentov z uhlíkových vlákien pre významných výrobcov automobilov a lietadiel, vrátane spoločností Porsche, AMG, Bentley a Raytheon Technologies.

VIDEO: Slovenské lietajúce auto vzlietlo do oblakov, revolúcia v lietaní vizionára Kleina dosiahla míľnik

„Odkedy som sa pred pár rokmi pridal k spoločnosti, AeroMobil urobil obrovské kroky k dokončeniu dizajnu a zahájeniu procesu získania regulačnej certifikácie prvého skutočne lietajúceho automobilu na svete. Keď ho uvedieme na trh v roku 2023, bude to technologický prielom a najlepšia vec so štyrmi kolesami, ktorá sa kedy mohla dostať na trh,“ povedal Hessel.

Pandémia COVID-19 podľa vedenia spoločnosti len podporila trend, ktorý súvisí s rastom skupiny ľudí, ktorí pracujúci na diaľku a cestujú. Konštatujú pritom, že  bohatí ľudia sa snažia pohybovať mimo husto obývaných miest, v čom im môže práve lietajúce auto výrazne napomôcť.

Tím AeroMobilu je presvedčený, že vďaka schopnosti lietajúceho auta doletieť cca. 800 kilometrov, ide o praktické vozidlo na dopravu medzi medzi mestom a vidiekom.

„Je to tiež nový trend v automobilovom priemysle, kde sú športové vozidlá síce super, ale často nie sú vhodné na dobrodružné cestovanie, najmä v rozvojových krajinách, kde má veľa bohatých ľudí svoje druhé domovy v odľahlých oblastiach,“ uzatvára vedenie spoločnosti.

Zdroj: AeroMobil

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech