VIDEO: Ruské mestá v plameňoch. Ukrajina podnikla veľký útok za svojimi hranicami

  • Na sociálnych sieťach sa zdieľajú zábery horiacich ruských miest a obcí
  • Ukrajina zaútočila v Belgorode aj ďalších častiach
  • V meste vypukol požiar
Zábery z horiaceho Belgorodu v Rusku, Ukrajina podnikla útok na Belgorod
Belgorod v plameňoch Reprofoto: X/JosepBastardas, Sota News
  • Na sociálnych sieťach sa zdieľajú zábery horiacich ruských miest a obcí
  • Ukrajina zaútočila v Belgorode aj ďalších častiach
  • V meste vypukol požiar

Ukrajinci zaútočili na ruské mesto Belgorod v blízkosti hraníc. Obyvateľov pred raketovým nebezpečenstvom varoval celú noc guvernér tamojšej oblasti Vjačeslav Gladkov. Posledný príspevok uverejnil o 4:00 hod. ráno.

Ako píše Deutsche Welle, ruské úrady informovali, že v meste vypukol vo štvrtok skoro ráno požiar. Hlásia tiež osem zranených osôb, z ktorých päť museli previezť do nemocnice. Podľa Gladkova bolo pri útoku poškodených 19 bytov, súkromná rezidencia a približne 37 vozidiel.

Ruské ministerstvo obrany uviedlo, že Belgorod sa dostal pod paľbu dronov a rakiet. Mesto sa od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu stalo terčom pre ukrajinské akcie už niekoľkokrát. Len tento týždeň Kyjev podnikol viacero útokov, pri ktorých dosiaľ zahynulo šesť ľudí a 35 zomrelo, tvrdí ruská strana.

Sociálne siete zaplnili videá

Na sociálnych sieťach v súčasnosti kolujú fotografie a videá z Belgorodu aj ďalších obcí v blízkosti hraníc.

Ruské ministerstvo informovalo aj o aktivite dronov v iných pohraničných regiónoch blízko hranice, napríklad v Krasnodarskej, Kurskej či Brjanskej oblasti.

Ruská armáda uviedla, že bezpilotné lietadlá v dedine v Krasnodarskom kraji zaútočili na sklad paliva.

„Asi šesť bezpilotných lietadiel bolo zničených, ale mnohé spadli na komplex. V dôsledku toho vypukol požiar a bolo poškodených niekoľko nádrží,“ uviedol náčelník štábu v Krasnodarskom kraji.

Útok na Charkov

Na Ukrajine Rusi podnikli letecké útoky na východné veľkomesto Charkov, pri ktorom dovedna sedem ľudí vrátane štyroch maloletých osôb utrpelo zranenia. Ako píše TASR, v prípade zranených ide o osemročné dievča a troch chlapcov vo veku 13 až 15 rokov.

Podľa gubernátora oblasti Oleha Synehubova všetky deti hospitalizovali.

„Dvaja chlapci sú zranení vážne, dievča a ďalší chlapec utrpeli stredne ťažké zranenia,“ spresnil s tým, že jeden z projektilov zasiahol vzdelávaciu inštitúciu a neďalekú obytnú budovu.

Od začiatku ruskej vojenskej invázie, ktorú tamojší prezident Vladimir Putin nariadil koncom februára 2022, ostreľuje Moskva územie Ukrajiny prakticky každý deň, pripomína DPA. Charkov sa nachádza na severovýchode krajiny v blízkosti hraníc Ukrajiny s Ruskom a je jedným z najťažšie ostreľovaných ukrajinských miest. 

Zdroje: DW, X/Sota News, X/JosepBastardas, TASR

Najnovšie videá

Trendové videá