VIDEO: Stavba Apple Campusu v 4 minútach

  • 6 mesiacov, 4 minúty.
The Apple Campus 2 is seen under construction in Cupertino
  • 6 mesiacov, 4 minúty.

Pre všetkých tých, ktorí sú zvedaví, ako pokročila konštrukcia na gigantickom Apple projekte, prichádzajú o niečo skoršie Vianoce. Nový Apple Campus už vyzerá ako skutočne podarená stavba, a nasledujúce video zachytené dronom, to jednoznačne potvrdzuje. Matthew Roberts, vďaka ktorému celé video vzniklo, dal dokopy krátke 4-minútové video, ktoré ukazuje, ako pokročili stavby Apple Campusu 2 v kalifornskom Cupertine. 6 mesiacov práce ti ponúka v timelapse videu, kde sa sústreďuje ako na celok, tak aj na jednotlivé časti Campusu.

ck101-com

foto: ck101.com

Video ti ponúka pohľad na celú stavbu, a to mesiac po mesiaci, kde zobrazuje jednotlivé časti stavby a zmeny, ktorými si počas šiestich mesiacov prešli. Roberts začal túto kruhovú stavbu pozorovať ešte v marci tohto roku, spolu so skupinkou ďalších nadšencov, ktorí sa nevedeli dočkať tohto obrovského prsteňa.

The Apple Campus 2 is seen under construction in Cupertino, California in this aerial photo taken April 6, 2016. REUTERS/Noah Berger - RTSE2L5

foto: fortune.com

Teraz máš možnosť sám porovnať, aké zmeny nastali v súvislosti so stavbou. Hoci Apple začal so stavbou na konci roku 2013, kamery si tento komplex začali všímať až nasledovné leto. Možno preto, že v tom čase sa celá budova podobala na obrovský kruh, ktorý niekto zakreslil do pieskovej duny. Samozrejme, čím viac času prešlo, tým viac sa táto kresba začala stávať skutočným 3D gigantom, a svojim futuristickým dizajnom mnohým stále pripomína vesmírnu loď.

hypercib-com

foto: hypercib.com

Prvé video bolo na YouTube zavesené v auguste 2014, kedy všetky titulky hlásali, že dron preletel nad novou Apple stavbou. Toto pilotné video získalo vyše 4,5 miliónov videní, a tak sa mnohí ďalší ľudia, vrátane Robertsa, pričinili o to, aby sa ľudia mali na čo tešiť aj počas ďalších mesiacov. Ak sa ti doteraz nechcelo sledovať videá, ktoré sa sústreďovali vždy na jeden mesiac výstavby a dali ti tak možnosť porovnať prácu počas celého jedného mesiaca, týchto 6 mesiacov ťa určite uspokojí a dostaneš sa do obrazu. Celý komplex už vyzerá naozaj dobre, ale veľké finále príde až v budúcom roku, takže takmer celý svet je zvedavý, ako budú vyzerať finálne úpravy a následné veľké otvorenie.

zdroj: youtube.com/matthew roberts

 

Zdroj: sf.curbed.com, zdroj titulnej fotografie: foto: fortune.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK