VIDEO: Trump zľahčoval pandémiu koronavírusu, teraz to ešte aj obhajuje

  • Trump obhajoval svoje zľahčovanie hrozby koronavírusu
  • Voči Trumpovi sa v stredu spustila vlna kritiky
Trump, USA
TASR/AP Photo/Alex Brandon
  • Trump obhajoval svoje zľahčovanie hrozby koronavírusu
  • Voči Trumpovi sa v stredu spustila vlna kritiky

Americký prezident Donald Trump počas štvrtkového zjazdu v Michigane prirovnal svoje zľahčovanie hrozby nového druhu koronavírusu k upokojovaniu verejnosti britským premiérom Winstonom Churchillom v čase druhej svetovej vojny. Informovala o tom v piatok agentúra DPA.

Podľa nej sa Trump odvolal na nepresnosť, keď tvrdil, že Churchill „často vyšiel na strechu v Londýne a rečnil“ počas toho, ako nacisti mesto bombardovali.

Churchill síce nacistické nálety zo strechy pozoroval, nie je o ňom však známe, že by sa počas toho prihováral verejnosti.

„Vždy hovoril s pokojom v hlase,“ uviedol Trump. „Urobili sme správnu vec a vykonávame takú prácu, ako nikto iný,“ dodal.

Voči Trumpovi sa v stredu spustila vlna kritiky. Vyšlo totiž najavo, že pred polrokom priznal investigatívnemu novinárovi Bobovi Woodwardovi, že vedome zľahčuje hrozbu nového druhu koronavírusu v USA.

Počas štvrtkovej tlačovej konferencie dostal Trump otázku, prečo „klamal“ americkému národu.

Donald Trump má šancu dostať Nobelovu cenu za mier

„Neklamal som. Povedal som, že musíme byť pokojní. Nesmieme byť v panike,“ obhajoval sa Trump.

 Podľa denníka The Washington Post Trump o hrozbe vírusu vedel už vo februári. Woodwardovi vtedy údajne povedal, že koronavírus „je oveľa smrteľnejší než ťažká chrípka“.

V Spojených štátoch – pandémiou najviac zasiahnutej krajine sveta – doposiaľ zomrelo na ochorenie COVID-19 približne 190,000 ľudí.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK