Videohry ako generačná výpoveď. Alebo čo vedia nadšení tvorcovia spraviť za 42 hodín?

  • V Bratislave bude už štvrtý ročník Bratislava Game Jamu na ktorom tímy grafikov, scenáristov a programátorov vytvárajú videohry za 42 hodín hru na určenú tému. Sedemdesiat prihlásených súťažiacich sa stretne v Novej Cvernovke a predvedie svoje umenie pred medzinárodnou porotou.
  • V Bratislave bude už štvrtý ročník Bratislava Game Jamu na ktorom tímy grafikov, scenáristov a programátorov vytvárajú videohry za 42 hodín hru na určenú tému. Sedemdesiat prihlásených súťažiacich sa stretne v Novej Cvernovke a predvedie svoje umenie pred medzinárodnou porotou.

Game Jam je svetový formát, kde vznikajú naozaj kreatívne a originálne videohry. Účastníci sú pod časovým tlakom a pracujú na téme, ktorá reflektuje aktuálne spoločenské problémy. Každý rok tak vznikajú inšpiratívne hry, ktoré majú edukačný potenciál, sú vizuálne zaujímavé a s netradičnou hernou mechanikou.

“Našim cieľom je predovšetkým stimulovať kreatívne a kritické myslenie v tvorcoch. Bratislava Game Jam dáva priestor na experiment a netradičné pohľady na hru ako médium. Chceme ukázať, že videohry nie sú len zábava, ale aj plnohodnotný umelecký a intelektuálny zážitok,” dodáva organizátorka podujatia Ľubica Fandl Drangová.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: Bratislava Game Jam

Súťažiaci sú ocení v troch kategóriach: víťazný tím, estetický zážitok a cena zúčastnených. Výsledné diela tohto maratónu hodnotí medzinárodná porota v zložení:

  • Thorsten S. Widemann – zakladateľ a organizátor nemeckého festivalu indie hier A.Maze
  • Michal Weis – podnikateľ roka 2017, zakladateľ a riaditeľ firmy IBL Software Engineering
  • Dana Bubak – grafička, ilustrátorka a herná vývojarka hry Vulkanist
  • Michal Ferko – zakladateľ Cauldronu, momentálne development manager v Bohemia Interactive
  • Kristian Lukić – novomediálny umelec, kurátor výstavy “Play Culture”

Tento rok si organizátori pripravili program aj pre verejnosť, ktorá sa nezapojí priamo do súťaže, ale hry ju zaujímajú. V nedeľu 11. 11. bude v Novej Cvernovke doobeda blok prednášok a poobede si návštevníci môžu zahrať hry, ktoré tento rok vznikli na Bratislava Game Jame. Taktiež môžu zahlasovať za svojho favorita. Podujatie je vhodné aj pre rodiny s deťmi a všetkých priaznivcov umenia a technológií. Podrobný program nájdete na webovej stránke bratislavagamejam.sk.

Partneri podujatia

HLAVNÝ PARTNER

IBL Software Engineering

PARTNERI

Bratislavský kraj – BSK, Nadácia ESET, SNG – Slovenská národná galéria, Goethe-Institut Bratislava, ArtAttack, RPishop.cz, Zuzana Motúzová advokát, Arcade Watch, Grand Beats Official, Fest Anca, Slovak Game Developers Association, Artforum

MEDIÁLNI PARTNERI / MEDIA PARTNERS

Radio_FM, Gamesite.sk, PC REVUE, TOUCHIT.sk, Startitup, Apríl magazín, Vlna – urbánny splietací mág, robime.it

 ORGANIZÁTORI / ORGANIZERS

Mlady pes

http://bratislavagamejam.sk

https://www.facebook.com/bratislavagamejam/

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech