Vieme, kam chcú Slováci ísť na dovolenku v roku 2021. Rusko a ani Chorvátsko to nie sú

  • Štatistiky googlenia hovoria o vysnených destináciách obyvateľov jednotlivých krajín sveta
  • Tie sa však od reálnych ciest môžu líšiť
  • Slovensko je vo vyhľadávaniach unikátom
Snímka obrazovky 2020-07-24 o 13.46.31
Kuoni
  • Štatistiky googlenia hovoria o vysnených destináciách obyvateľov jednotlivých krajín sveta
  • Tie sa však od reálnych ciest môžu líšiť
  • Slovensko je vo vyhľadávaniach unikátom

Češi chcú ísť na Zanzibar, Poliaci na Maledivy, Rakúšania do Chorvátska a Chorváti zas na Bali. Prednedávnom spoločnosť Kuoni zverejnila mapu založenú na údajoch z Googlu, ktorá ilustruje najžiadanejšie dovolenkové destinácie pre rok 2021. Štatistiky analyzovali najvyhľadávanejšie dovolenkové destinácie pre 131 krajín, medzi ktorými nechýbalo ani Slovensko.

Väčšina ľudí sa rozhodlo po pandémii ostať doma a tento rok, napriek zmierneným opatreniam, do zahraničia nevycestovať. Čísla stále stúpajú a niektorí Slováci sa rozhodli ísť na pár dní do Stredozemia či susedných štátov. Naša situácia v porovnaní s ostatnými je však mierna.

Po celom svete panuje akýsi kolektívny súcit, že tento rok sa dovolenka nekoná. Ľudia si preto plánujú cesty až na budúce leto.

zdroj: Kuoni

Štatistiky googlenia svojich vysnívaných dovolenkových destinácii ešte nemusia znamenať to, že tam obyvatelia danej krajiny reálne pôjdu. Na mape je zaujímavé to, že krajiny chcú vždy navštíviť akýsi opak toho, kde žijú. Európske krajiny chcú poznať exotiku, exitocké zasa európsku „klasiku“. 

Top 3 dovolenkové destinácie sveta sú:

  • Maledivy
  • Maurícius
  • Taliansko

Aj v teplých krajinách ešte stále ľudia obľubujú prevažne slnko a more. Napríklad takí Chorváti by radi šli na Bali, Taliani do Španielska, Španieli na Maledivy.

zdroj: Kuoni

Luxusnejšie dovolenky?

S rôznymi fázami obmedzení, ktoré stále platia pre mnoho miest po celom svete, nie je prekvapujúce, že mnohí si chcú do budúcna rezervovať niečo, na čo sa môžu tešiť. Je fascinujúce vidieť, ako sa obľúbené destinácie líšia v závislosti od krajiny a nárast vo vyhľadávaní Google sa zhoduje s postupným oživovaním priemyslu,“ vyjadril sa k trendu Dean Harvey, marketingový riaditeľ spoločnosti Kuoni.

To, že ľudia prenášajú svoju radosť z cestovania prakticky o niekoľko mesiacov, môže mať za následok to, že si budú vyberať destinácie, po ktorých už dlho túžili. 

Strach z novej vlny a reštrikcií, či len príliš dlhá doba bez cestovania môžu ľudí vyvolať to, že si o rok doprajú viac. Navštívia vzdialenejšie miesta, budú tam dlhšie a všeobecne za dovolenku minú viac, a to aj napriek kríze.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 

⬅️ or ➡️ ?

Príspevok, ktorý zdieľa B A R B I (@barbiwantstoseetheworld),

O čom snívajú Slováci

Slováci majú ako jediní z Európy vysnívanú Ameriku. Možno práve tu sa premieta popisovaný jav. Chcú si splniť to, po čom tak dlho túžili. Pretože stále nie je zvykom chodiť na dovolenky za veľkú mláku.

Slovensko chce 3 milióny vakcín. Koľko budeme musieť zaplatiť za očkovanie a bude povinné? 

Naši susedia chcú za teplom. Netradične, do Zanzibaru. Rakúšania naopak tradične, do Chorvátska. Maďari na Maurícius, Poliaci na Maledivy a Ukrajinci do Španielska.

Štatistiky z ďalších európskych krajín sú zaujímavé u Nemcov, kde chcú ľudia na dovolenku do Turecka. Slovinci s Pobaltskými štátmi by sa zas radi vydali do Egypta.

Zdroje: Kuoni, Daily Mail

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech