Vieme, kde nájdeš najkrajšiu európsku pláž roku 2020

  • Portál European Best Destinations zostavil rebríček najkrajších európskych pláží
  • V TOP 5 sa nachádzajú rovno dve pláže v Chorvátsku
plaz
Unsplash.com
  • Portál European Best Destinations zostavil rebríček najkrajších európskych pláží
  • V TOP 5 sa nachádzajú rovno dve pláže v Chorvátsku

Portál European Best Destinations zhotovuje rôzne rebríčky turisticky zaujímavých lokalít na našom kontinente. Teraz si pripravil zoznam najkrajších pláží, ktoré môžeš navštíviť v Európe. Rebríček ťa zavedie do južnej aj severnej Európy, na piesočnaté aj kamenisté pláže. Či už hľadáš romantiku, prírodu alebo relax, prídeš si na svoje. Pláže si volili cestovatelia z celého sveta.

5. Ostrov svätého Mikuláša (Čierna Hora)

Portál TripAdvisor označil Ostrov svätého Mikuláša (Sveti Nikola) za Hawaj Čiernej Hory. Nachádza sa iba 15 minút cesty loďou od jedného z najznámejších turistických centier krajiny Budva. Hoci patrí medzi najmenšie ostrovy v Jadranskom mori, je jedným z najkrajších.

Pohodlne sa sem dostaneš letecky z pobrežného mesta Čiernej Hory Tivat, ktoré je vzdialené 30 minút alebo z chorvátskeho letoviska Dubrovník, ten sa nachádza 2 hodiny od ostrova.

European Best Destinations odporúča navštíviť pláže na ostrove v rámci pobytu v niektorých z väčších miest ako Budva či Bečići. Dokopy tu nájdeš tri veľké pláže a pár menších, poteší ťa aj rozmanitá, takmer nedotknutá príroda, keďže oblasť je neobývaná.

4. Porthminster Beach (St Ives – Cornwall, Anglicko)

Anglicko si väčšina z nás nespája zrovna s letnou dovolenkou a plážami, avšak aj na tomto upršanom ostrove ich pár nájdeš. Tou najkrajšou je podľa rebríčka práve Porthminster Beach, ktorá sa nachádza na juhozápade Anglicka.

Pre malé mestečko St Ives je charakteristický rybársky trh a prístav, ktorý vytvára unikátnu atmosféru. Lokalitu vyhľadávajú aj mnohí britskí či svetoví umelci, ktorí tu hľadajú inšpiráciu. Do destinácie sa dostaneš z Londýna, a to najlepšie nočným vlakom, cesta trvá asi šesť hodín.

V blízkosti sa nachádzajú anglické mestá Bristol a Birmingham. Krásnu pláž ti zaručiť vieme, teplé počasie ani vodu však nie.

3. Pláž Nugal (Tučepi, Chorvátsko)

Chorvátsko je v tomto zozname zastúpené naozaj bohato a na treťom mieste nájdeš jednu z makarských pláží Nugal. Nugal je čiastočne aj nudistická pláž, to však neodrádza turistov od toho, aby ju využívali. Toto miesto je však ešte stále pomerne „neobjavené“ veľkými cestovateľskými agentúrami, a tak sa tu môžeš tešiť na relatívne súkromie.

Je to spôsobené aj horšou dostupnosťou, aby si sa na pláži mohol okúpať, musíš prekonať zhruba 30 minútovú chôdzu pomedzi kamene a skaly. European Best Destinations uvádza, že táto pláž má veľmi príjemnú rodinnú atmosféru a ľudia príliš neriešia, či sa rozhodneš okúpať s plavkami alebo bez nich. Najbližšie väčšie mesto Split je vzdialené 67 kilometrov.

2. Pláž Nerja (Andalúzia, Španielsko)

Andalúzia patrí všeobecne medzi najkrajšie lokality v Európe. Nachádza sa tu všetko od výstavnej architektúry miest ako Malaga či Sevilla, krásnych chrámov a záhrad až po dychvyrážajúce pláže stredozemného mora. Letisko Malaga je vzdialené iba hodinu od pláže Nerja, ktorá patrí do oblasti Barriana.

Burriana beach 💙 #nerjaspain #nerjacostadelsol #malaga #beach #Nerja #holidays #vacation #vacances #espana🇪🇸 #spain #nerjabeachholidays #andalusia #andalucia

Gepostet von Nerja Beach Holidays am Montag, 30. September 2019

Zátoka je chránená pred vetrom, pokrytá pieskom a poskytuje ideálne miesto na relax. Ak si chceš užiť krásny výhľad na celú zátoku a jej zlatistý piesok, autori z Best European Destinations odporúčajú vyjsť na neďalekú horu El Cielo.

1. Pláž Pasjaca (Cavtat, Chorvátsko)

Iba 30 minút jazdy autom od Dubrovníka sa nachádza najkrajšia pláž Európy, ktorou sa podľa portálu stala Pasjaca. V roku 1995 tu bol vytvorený tunel, ktorý mal odvádzať vodu zo zaplavovaných polí späť do mora. Zostávajúce kamene z oblasti boli použité na vybudovanie ciest alebo tu jednoducho zostali nepovšimnuté.

Za pár rokov morské vlny  transformovali kamene na jemný štrk a neskôr na piesok. Po niekoľkých rokoch more zobralo všetok piesok, no miestni obyvatelia sem nanosili nové kamene, aby pláž zachovali. V blízkosti sa nachádza mestečko Popoviči, kde si môžeš nakúpiť a zájsť na večeru či na drink. Ide o pokojnú a tichú pláž, ktorá ponúka pohodu a súkromie.

View this post on Instagram

upper deck view.

A post shared by Jú Alves (@jukalves) on

Ak ťa tento rebríček oslovil, celý si ho môžeš pozrieť tu.

Zdroj: European Best Destinations

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech