Vieme, kde Slováci najčastejšie dovolenkujú. Pozor, nie je to Chorvátsko

  • Vieme kde Slováci najradšej dovolenkujú, ale aj to, koľko v priemere minú
  • Prekvapením je, že na prvom mieste sa neocitlo slovenské more
  • Kde teda dovolenkujeme najradšej?
Unsplash
  • Vieme kde Slováci najradšej dovolenkujú, ale aj to, koľko v priemere minú
  • Prekvapením je, že na prvom mieste sa neocitlo slovenské more
  • Kde teda dovolenkujeme najradšej?

Za jednorázový výlet najviac míňajú Švédi, ktorý v priemere minú až 780 eur. Tesne ich nasledujú Luxemburčania, ktorý sú ochotní zaplatiť o  18 eur menej. Viac ako 600 EUR minuli aj obyvatelia Rakúska, Malty a Dánska. Priemer v únii ako celku bol 382 EUR. Slováci v priemere zaplatia za jednu dovolenku 247 EUR.  Touto sumou porážame ostatné krajiny V4. Najmenej z tohto zoskupenia, ale aj celkovo v únii míňajú na dovolenky Česi a Rumuni. Ich vynaložené finančné prostriedky sa pohybujú okolo 135 EUR.

zdroj: Unsplash

Najčastejšie sme doma

Medzi TOP 3 destinácie Slovákov v roku 2017 patrila v prvom rade domovina. Vyše polovica z nás navštívila nejakú časť Slovenska, kde strávila v priemere predĺžený víkend. Jedna noc nás doma stála zhruba 43 eur. V cestovaní po domovine nás však ostatné krajiny V4 prekonávajú. Najradšej majú krásy svojej krajiny Poliaci.

Domovinu uprednostnilo až 64 % z nich a v priemere dovolenkovali 5 nocí. Najčastejšie chodí na výlety v rámci svojej krajiny aj 54 % Maďarov. V priemere strávia v cieľovej destinácii 3 noci.

Na druhom mieste sa ocitla Česká republika, ktorého krásami sa prišlo pokochať 7,4 % Slovákov a strávili tu v priemere až 4 dni. Priemerne ich jedna noc vyšla na 48 eur.

Pixabay.com
zdroj: pixabay.com

Chorvátsko prekvapivo obsadilo až tretiu priečku a z údajov je jasné, že nás vychádza najdrahšie. V priemere sem zavítalo 7 % Slovákov a v prímorskej krajine strávili 7 až 8 dní, pričom ich noc vyšla dvojnásobok toho, čo doma – 79 eur.

Split, Pixabay.com
zdroj: Split, Pixabay.com

Kto chodí k nám?

Slovensko nepatrí medzi TOP destinácie Poliakov, Maďarov ani Rakúšanov. Nevyhrali sme ani u našich českých bratov. Ak cestujú za hranice svojej krajiny, tak si najčastejšie vyberajú Chorvátsko, kde trávi dovolenku až 5 % Čechov, ktorý tam v priemere strávia 8 až 9 nocí.  Priemerne za noc minú kolo 50 EUR. Slovensko uzatvára  TOP 3 Čechmi najnavštevovanejších krajín. Na dovolenku sa k nám vyberia 3,8 % a za noc u nás minú priemerne 44 EUR.

Zdroj: TS Poštová banka

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech