Vieme, kedy presne štartuje Uber v Bratislave

  • Nedávno sme ti priniesli správu, že spoločnosť Uber v týchto dňoch prostredníctvom e-mailov oslovuje jej bývalých vodičov
  • Aktuálne ich upozornil, že služba štartuje už zajtra o 10:00 hod.
Unsplash
  • Nedávno sme ti priniesli správu, že spoločnosť Uber v týchto dňoch prostredníctvom e-mailov oslovuje jej bývalých vodičov
  • Aktuálne ich upozornil, že služba štartuje už zajtra o 10:00 hod.

Aktualizované 24. 4. 2018: „Službu spúšťame už zajtra o 10 hod. ráno. Ak ti chýbajú dokumenty, rýchlo ich doplň a získaj bonusy  za jazdy,“ píše Uber v e-mailoch, ktoré rozosiela bývalým i súčasným vodičom.

Správu budeme aktualizovať. 

Už v marci 2018 sme ťa informovali, že Občianske združenie koncesovaných taxikárov publikovalo na svojom Facebooku uznesenie okresného súdu v Bratislave, na základe ktorého Uberu uložilo povinnosť zdržať sa prevádzkovania aj sprostredkúvania taxislužby na území SR pomocou osôb, ktoré nespĺňajú požiadavky kladené na vodiča taxislužby podľa zákona o cestnej doprave. Uber tak na dobu neurčitú na Slovensku skončil.

Na Slovensku sa medzi časom stihla dostať novela zákona o cestnej doprave. Tá pre partnerských vodičov aplikácie ako je Uber či Bolt priniesla zmeny a je účinná od začiatku apríla 2019. Dnes sa zdá, že Uber je na tieto zmeny pripravený a prostredníctvom mailu oslovuje ich bývalých vodičov.

Pomôž nám dať Bratislavu opäť do pohybu. Nedávne legislatívne zmeny otvorili cestu k návratu Uberu späť do Bratislavy. Aktualizovali sme požiadavky na vodičov podľa novej legislatívy a odteraz môžeš pridávať požadované dokumenty do svojho profilu, píše Uber v e-mailoch, ktoré rozosielal bývalým vodičom služby.

Gepostet von Stretnutia nespokojných vodičov Bolt am Donnerstag, 28. März 2019

Čomu sa teda vodiči už nevyhnú? Podmienkou je vlastnenie preukazu vodiča vozidla taxislužby a mať koncesiu, prípadne byť v pracovnoprávnom vzťahu s niekým, kto koncesiu má. Vyžaduje sa aj zapísanie automobilu ako vozidla taxislužby v koncesii.

Každý vodič taxislužby musí disponovať dokladom o psychickej a zdravotnej spôsobilosti. Všetky vozidlá musia byť označené strešným svietidlom a pevnými alebo odnímateľnými nápismi obchodného mena prevádzkovateľa na predných dverách vozidla.

Zdroj: slov-lex.sk, blog.bolt.eu

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech