Vieš ako spoznáš, že spoločnosť ktorej produkty nakupuješ, sa správa udržateľne a zodpovedne?

  • Uvedomuješ si dôsledky svojej voľby?
  • Uvedomuješ si dôsledky svojej voľby?

Žijeme v dobe, kedy ľudský vplyv na životné prostredie mení tvár našej planéty. Našťastie na svete sú ľudia, ktorí si uvedomujú dôsledky svojej voľby. Chcú kupovať produkty a spolupracovať so spoločnosťami, ktoré konajú udržateľným spôsobom. Až 90% globálnych spotrebiteľov by zmenilo značku za novú so zodpovednejším prístupom. Patríš aj ty medzi týchto 90% spotrebiteľov a vieš, ako zistíš či sa daná firma správa zodpovedne?

Online platforma SmartHead prišla s riešením, ako pomôcť nielen firmám v otázkach korporátnej udržateľnosti, ale taktiež tebe, ako zákazníkovi ponúkajú prehľad o firmách, ktoré podporujú udržateľný rozvoj.

Čo je to www.besmarthead.com?

Online platforma www.besmarthead.com zameraná na firemnú udržateľnosť, spája smart firmy, ktorým záleží na zdravej spoločnosti, ochrane životného prostredia a udržateľnom rozvoji (#yesicare).

SmartHead umožňuje firmám manažovať všetky dáta o firemnej udržateľnosti na jednom mieste na základe svojho Corporate Sustainability (CS) profilu. Prostredníctvom reportovania tak môžu analyzovať svoj progres a transparentne a online komunikovať svoje výsledky smerom k stakeholderom, kde patria nielen obchodní partneri a investori, ale aj zamestnanci a zákazníci. CS profil im taktiež pomáha nájsť inšpiráciu, čo prináša aj nové spolupráce a príležitosti.

zdroj: SmartHead

Prečo by sa firmy mali snažiť byť SmartHead?

SmartHead vedia firmy využiť ako výskumný nástroj pre vypracovanie nových nápadov a  iniciatív, vedia nastaviť dlhodobú stratégiu pre rast a zlepšovanie sa v oblasti firemnej udržateľnosti a byť teda konkurencieschopní. Okrem iného si tak firma buduje identitu, stáva sa rozpoznateľnou na trhu so záujmom o budovanie lojality svojich zamestnancov, zvyšuje nákupné preferencie svojich zákazníkov s čím sú spojené aj nové obchodné príležitosti.

Táto platforma môže firmám slúžiť aj ako inšpirácia či motivácia, ktoré z aktivít by mohli ešte podniknúť. Jednotlivé činnosti firiem sa prideľujú tiež ku konkrétnym cieľom udržateľného rozvoja (SDGs), vďaka čomu sú jednotlivé aktivity aj ľahšie dohľadateľné.

Čo to ale znamená pre teba?

Ako sme už spomenuli, každá SmartHead firma má svoj CS profil, vďaka ktorému majú zamestnanci, zákazníci, obchodní partneri či investori možnosť získať prehľad ako firma transparentne a aktívne podporuje udržateľný rozvoj. Môžeš tam nájsť nielen zoznam jednotlivých spoločností, ale aj ich konkrétne aktivity či výsledky. Tak teda neváhaj, klikni na  www.besmarthead.com a aj ty môžeš svojou najbližšou voľbou podporiť napĺňanie cieľov udržateľného rozvoja – a ochranu našej spoločnosti a planéty, či už z pozície zákazníka, zamestnanca alebo obchodného partnera.

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK