Vieš, čo ti v živote pomôže? Mať ho na háku

  • Nauč sa netrápiť tým, ako ťa vnímajú iní.
workitdaily-com
pexels
  • Nauč sa netrápiť tým, ako ťa vnímajú iní.

Je v ľudskej povahe, že chceme, aby nás mali ostatní radi, uznávali nás, akceptovali, obdivovali. S tým súvisí ale viac problémov, ako sa ti môže na prvý pohľad zdať. Ničíš tým sám seba. Maj na háku a prestaň sa neustále trápiť tým, čo by si mal robiť a kým by si mal byť.

Celý svet ti hovorí, že budeš šťastný, ak budeš mať presne to, čo ti zatiaľ chýba. Ten super job kamoša tvojho známeho, lepšie auto, väčší či modernejší dom a podobne. Ale tým, že ťa tieto veci trápia a štvú, ti je na škodu, nie na úžitok. Si príliš vyťažený naháňaním sa za tým, čo nemáš namiesto toho, aby si si vážil to, čo máš a tešil sa z toho.

Keď začneš mať konečne na háku, čo si myslia ostatní ľudia o tvojom živote a nebudeš mať potrebu nikomu nič dokazovať, začneš si užívať svoj život tak, ako máš, a tvoje sebavedomie tiež prejde tú pomyselnú hranicu, ktorú si si prial tak dlho prekonať. Paradoxom totiž je, že čím viac sa naháňaš za šťastím, tým rýchlejšie ti uniká. Šťastie príde v okamihu, keď sa naučíš rozlišovať, na čom ti má v živote záležať, a na čom, naopak, nie.

ZABUDNI NA SVOJE SLABÉ STRÁNKY. SÚSTREĎ SA NA TIE SILNÉ

Je viac než pravdepodobné, že sa príliš sústreďuješ na negatívne informácie. Milióny ľudí sa sústreďujú na to, ako sa zbaviť svojich slabých stránok. Čo keby si sa miesto toho sústredil na to, v čom si dobrý? Drsná pravda je totiž to, že svoje slabé stránky možno nikdy neprekonáš. Zato by si ale mohol tieto slabé stránky akceptovať, a sústrediť sa na to, čo ti ide, pretože v tom si dobrý a tak to má byť.

ZMIER SA S TÝM, ŽE SI ODLIŠNÝ

Nemusíš zapadnúť do každej partie ľudí, ktorých spoznáš. Nemusíš byť ako každý. Nesnaž sa za každú cenu niekam patriť, najmä nie v prípade, že sa necítiš komfortne a cítiš, že strácaš sám seba len preto, aby si sa zapáčil iným. Buď jednoducho tým, kým si a choď si za tým, čo v živote chceš, aj keby to znamenalo, že musíš plávať proti prúdu. To, že drvivá väčšina robí jednu a tú istú vec ešte neznamená, že musíš ísť touto cestou ísť aj ty. Jedine, že by si chcel nudný, všedný život plný pravidiel, kde sa stráca tvoja individualita.

SPOZNAJ SA. PRIJMI SA. BUĎ SÁM SEBOU

Nečakaj od nikoho na povolenie. Jediná vec, ktorá ti bráni v tom, aby si urobil niečo veľké a úžasné, si ty sám. Ak chceš niečo naozaj dosiahnuť, prestaň o tom stále iba rozprávať. Skrátka to konečne urob. Chop sa svojho života a prevezmi nad ním kontrolu. AK sa ti prítomnosť nepozdáva, zmeň ju. Občas možno bude treba trochu zariskovať, no uvidíš, že to bude stáť za to. Tvoj život sa nezmení, pokiaľ takúto zmenu sám nevytvoríš.

Prestaň sa trápiť nad tým, čo si myslia alebo hovoria iní, čo od teba chcú a očakávajú. Nemôžeš vyhovieť každému, no zato môžeš vyhovieť sám sebe a nájsť šťastie, ktoré ti možno chýba. Nie je ďaleko, len sa treba ubrať tým správnym smerom:)

Zdroj: medium.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech