Víkend v Bratislave nemusí byť len o vysedávaní v bare. 7 tipov, ako sa v hlavnom meste dokonale zabaviť

  • Bratislava nie je len o baroch a kluboch, môžeš tam zažiť veľa skvelých zážitkov, ktoré by si inak pravdepodobne nezažil
  • Hlavné mesto Slovenska ponúka niečo ako pre milovníkov umenia, tak pre aktívnych ľudí či záujemcov o vedu
  • Pripravili sme pre teba 7 tipov, kam môžeš tento víkend zájsť a užiť si skvelé dva dni plné zábavy
bratislava
Instagram/bonmanufaktur/danubianamuseum
  • Bratislava nie je len o baroch a kluboch, môžeš tam zažiť veľa skvelých zážitkov, ktoré by si inak pravdepodobne nezažil
  • Hlavné mesto Slovenska ponúka niečo ako pre milovníkov umenia, tak pre aktívnych ľudí či záujemcov o vedu
  • Pripravili sme pre teba 7 tipov, kam môžeš tento víkend zájsť a užiť si skvelé dva dni plné zábavy

Mnoho Slovákov, ktorí nebývajú v Bratislave, raz za čas vyrazia na predĺžený víkend do hlavného mesta za zábavou. Nie je nijakým prekvapením, že v Bratislave nájdeš kopu barov od výmyslu sveta. V skutočnosti to ale nie je iba o tom. Bratislava ponúka množstvo zábavných spôsobov, ako stráviť víkend osamote, s priateľmi alebo s rodinou. 

Je jedno, či máš rád galérie, pohyb alebo históriu, na svoje si príde každý nadšenec. Prinášame ti preto 7 tipov s miestami či atrakciami, ktoré by si mal cez víkend v Bratislave navštíviť a zažiť tak niečo zábavné. 

1. Navštív galériu na Dunaji 

Pokiaľ chceš z hlavného mesta odísť s umeleckým zážitkom, určite odporúčame navštíviť Danubiana Maulensteen Art Museum, ktoré bolo prvýkrát otvorené pred 10 rokmi. Na prvý pohľad ťa pravdepodobne zaujme lokalita, v ktorej sa nachádza. Múzeum obklopuje rieka Dunaj, po ktorej napokon aj dostalo svoj názov. Maulensteen je meno holandského sponzora, zberateľa a umelca, ktorý galériu podporuje, informuje Visit Bratislava

Do galérie sa dostaneš v sobotu aj v nedeľu od 10. hodiny doobeda do 6. hodiny večera. Ak sa tam vyberieš spoločne s rodinou, za dvoch dospelých a dve deti zaplatíš 20 eur. Pokiaľ si dospelý a pôjdeš sám, priprav si 10 eur. Zľavu majú študenti a dôchodcovia, ktorí sa do galérie dostanú za 5 eur. Tešiť sa môžeš na aktuálne výstavy, ktoré Danubiana Maulensteen Art Museum momentálne ponúka.

V prípade, že si budeš chcieť odniesť nejaký pamätný suvenír, môžeš tak urobiť v obchode priamo v budove. Rovnako tam môžeš skočiť aj na dobrú šálku kávy, ktorú si vychutnáš pri pohľade na sochársky park či tok Dunaja. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Nika (@nicole__ninny__),

2. Pozri zvieratká v zoologickej záhrade 

Zamysli sa, kedy si bol naposledy v ZOO? Nikdy nie je neskoro vrátiť sa k aktivitám, ktoré si robil so svojimi rodičmi ako dieťa a jednou z nich je nepochybne návšteva zoologickej záhrady. V Mlynskej doline nájdeš ZOO s viac ako 180 druhmi zvierat, pričom jedincov je až 1 290, informuje oficiálna stránka ZOO. Nájdeš tu pandy, leňochodov, lemurov, kengury či zebry. 

Dobrou správou je, že tam môžeš zavítať každý deň od 9. ráno do 6. večera, pričom areál je otvorený až do siedmej hodiny večernej. Rovnako ako v galérii aj v ZOO za celú rodinu s dvomi deťmi zaplatíš 20 eur a ak pôjdeš sám, vyjde ťa to na 7 eur. Aj v zoologickej záhrade majú študenti a dôchodcovia zľavu, zaplatia tak len 5 eur. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa ZOO Bratislava (@zoobratislava),

3. Zaskáč si v Jump Arene 

Všetci milovníci pohybu sa určite potešia zážitku v Jump Arene na Ivánskej ceste. Za 9,90 eur na hodinu máš k dispozícii až 27 pospájaných trampolín. V rámci zaplatenej hodiny si môžeš vyskúšať všetko, čo aréna ponúka. Zober aj kamarátov a zasmečujte si na trampolínach alebo si zahrajte vybíjanú. „V Jump Arene pritom vyžívaš vlastnosti trampolíny, vyhýbaš sa výskokmi a uhýbacími manévrami, pričom môžeš využiť aj bočné naklonené trampolíny,“ píše sa na webstránke arény. 

Na svoje si prídu aj fanúšikovia adrenalínových kúskov. Vyskúšať môžeš skoky z veže do air bagu, pričom budeš skákať z výšky dva až dva a pol metra. Pokiaľ sa chceš na chvíľu cítiť ako cirkusový artista, skús chodenie po lane. Aréna je skvelým miestom aj na oslavy narodenín či teambuildingy, takže ak tam nezavítaš cez víkend, určite popremýšľaj nad zábavnou oslavou či stmeľovaním kolegov. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa JUMP ARENA (@jump_arena_zazi_volnost),

4. Vyrob si svoje vlastné maškrty 

Keď už si sa vyskákal na trampolínach, zájdi do Bon Manufaktur, kde si môžeš vybrať z rôznych variánt kurzov. Väčšina je určená pre deti, no Bon Manufaktur ponúka aj kurz pre dospelých. Podmienkou však je, aby sa ho zúčastnilo aspoň 5 a maximálne 20 osôb. Náročnosť je ľubovoľná. Počas kurzu si môžeš vyrobiť lízanku v rôznych tvaroch a priučiť sa čaru výroby sladkých maškŕt. 

Na webovej stránke Bon Manufaktur je však písané, že kurz si musíš rezervovať aspoň dva dni vopred. Ak by ti bolo ľúto zjesť svoj majstrovský výtvor, cukríky a lízanky si môžeš kúpiť priamo v prevádzke a na chvíľu sa vrátiť späť do detských čias. Zážitok jednoznačne ocenia ako deti, tak aj dospelí. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa BonManufaktur (@bonmanufaktur),

5. Staň sa vedcom v Aureliu 

„Rovnako ako klasické múzeum využíva aj centrum vedy exponáty, tie však nemajú hodnotu historickú, ale náučnú,“ informuje webstránka Centra vedy Aurelium. Ak si myslíš, že toto vedecké centrum je určené iba malým deťom, mýliš sa.

Návšteva nie je vhodná pre deti mladšie ako 12 rokov a exponáty zaujmú každého odhliadnuc od veku. Pokiaľ sa bojíš, že niečomu neporozumieš, netráp sa. Cieľovou skupinou je práve laická verejnosť a snaha odborníkov o to, aby aj bežní ľudia prišli na čaro vedy. 

Centrum ponúka množstvo exponátov, ktoré sú rozdelené podľa oblasti záujmu. Môžeš sa dozvedieť niečo nové z kategórie človeka, ekológie a obnoviteľných zdrojov, elektriky či magnetizmu, chémie a materiálov, matematiky a fyzikálnych javov alebo dokonca robotiky či svetelnej techniky. Ak sa tam vyberieš práve cez víkend, mal by si vedieť, že tak môžeš urobiť len v sobotu, nakoľko v nedeľu je centrum zatvorené. Vstup je lacný, žiaci a študenti zaplatia 2 eurá a dospelí zase 4 eurá. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa 𝓛𝓾𝓬𝓲𝓪 🌼 (@luciasuran),

6. Nechaj sa zmiasť optickým klamom v galérii Multium

Na Zámockej ulici nájdeš skvelú galériu, v ktorej určite nestráviš len pár minút. Optické klamy a ilúzie zaujmú takmer každého. Podľa portálu Visit Bratislava sa v galérii Multium môžeš tešiť na množstvo zrkadiel, ktoré ťa doslova prenesú do úplne iného sveta. Na webstránke Multium nájdeš aj príbeh, ktorý predchádzal založeniu galérie. Autor myšlienky priznáva, že nápad mu vnúkla japonská umelkyňa Yayoi Kusakama, ktorá je populárna predovšetkým vďaka infinity room, takzvanej „nekonečnej miestnosti“. 

Vstup do galérie si ale musíš rezervovať. Nemusíš sa obávať toho, že by sa ti neušlo voľné miesto, Multium je otvorené od 10. hodiny doobeda až do ôsmej večera. Ako dospelý zaplatíš 5 eur, pokiaľ sa tam vyberieš s rodinou, vyjde ťa to na 14 eur. Študenti a deti od 15 rokov majú vstup za 3 eurá. 

7. Zaži poriadne retro na Škodovke 

Ak si po tomto nikdy netúžil, teraz už pravdepodobne začneš. V Bratislave môžeš zažiť jedinečnú a štýlovú retro jazdu na Škodovke. Získaš aj sprievodcu, ktorý ti zhrnie všetko dôležité o histórii Bratislavy a prevedie ťa zaujímavými miestami. Portál Visit Bratislava píše o možnostiach vybrať si z viacerých modelov. Na chvíľu sa tak ocitneš v aute zo 70-tých, 80-tých alebo 90-tých rokov minulého storočia. Sprievodca spomenie všetky zaujímavé príbehy z čias socializmu, pričom rozprávanie obohatí o autentické fotografie. 

Cena za jednu jazdu je 69 eur, pokiaľ sa na retro výlet vyberieš sám alebo s ďalšími dvomi kamarátmi. Na výber tak máte modely 100, 110 a Favorit. Ak si ale chceš jazdu užiť s ďalšími šiestimi priateľmi, absolvuješ ju buď v 1203 alebo VW T4. Za túto alternatívu ale zaplatíš 99 eur. Celá jazda trvá jeden a pol hodiny, o dostupnosti sa ale musíš vopred informovať. 

Zdroje: Visit Bratislava/Danubiana Maulensteen Art Museum, Danubiana, ZOO Bratislava, JUMP ARENA, Bon Manufaktur, Aurelium, Visit Bratislava/Galéria Multium, Multium, Visit Bratislava/Nostalgia na Škodovke

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech