Viktor Vincze: Človek môže mať z komentárov na internete pocit, že my sme sa tu kompletne zbláznili (ROZHOVOR)

  • Množstvo ľudí žije v predstave, že sa proti nim spriahol svet a všetci klamú. Realita je omnoho jednoduchšia
  • Ak sme sa za posledných 30 rokov chceli priblížiť k západu, tak sa ukázalo, že sme do veľkej miery zlyhali
  • Najdôležitejšie ekologické rozhodnutie, ktoré môžeme urobiť, vkladáme do volebnej urny
Viktor Vincze
SIU
  • Množstvo ľudí žije v predstave, že sa proti nim spriahol svet a všetci klamú. Realita je omnoho jednoduchšia
  • Ak sme sa za posledných 30 rokov chceli priblížiť k západu, tak sa ukázalo, že sme do veľkej miery zlyhali
  • Najdôležitejšie ekologické rozhodnutie, ktoré môžeme urobiť, vkladáme do volebnej urny

Viktor Vincze zaujal desaťtisíce Slovákov počas jeho účinkovania v zábavnej show. Dnes jeho tvár spozná na Slovensku takmer každý, prináša nám napríklad večerné správy. Okrem moderovania televíznych novín šíri prostredníctvom Instagramu osvetu v ekologických témach a často otvára debaty, ktoré sú v spoločnosti stále tabu.

Aj napriek tomu, že mu denne prichádzajú ponuky na spolupráce v závratných sumách ich odmieta. Príjem mnohých influencerov spočíva práve v nich, on ich ako novinár prijať nemôže. Roky tak balansuje na hranici medzi žurnalistom a influencerom a fanúšikom tak ponúka autentický, triezvy obsah.

Stav v spoločnosti podľa jeho slov nie je ideálny, nemyslí si však, že to je spôsobené pandémiou, tá len vyniesla problém na povrch: „Možno si to nesieme ako nejaký historický odkaz, nejakú stratu kontaktu s realitou.“

Nezomrel si? Nedávno som čítala, že ťa skolila vakcína.

Aj ja som to čítal, bolo to zábavné. Nezomrel som, som, našťastie, relatívne živý a zdravý.

Bola to zaujímavá skúsenosť, ale hovorí sa, že ľudia, ktorí sú takýmto spôsobom pochovávaní zaživa, budú dlho žiť. Tak neviem, ako sa ohľadom tohto, povedzme hoaxu, cíti autor.

Ty si sa na sociálnych sieťach postavil k celej kauze s humorom, aj teraz vravíš, že to bolo zábavné. Nie je to zvláštne, čítať o sebe takú novinku? Ako si reagoval?

Tesne po zverejnení toho príspevku mi to preposielala kolegyňa, ktorej kamarátka to tam zbadala. Ona jej to vlastne posielala s tým, že zisťovala, či sa to naozaj stalo. Kolegyňa to poslala mne zo zvedavosti, či som to videl naozaj iba pár minút po zverejnení.

Ja som bol akurát na obede so svokrovcami a hovoril som si, že fíha. Nemal som pri tom ale žiaden negatívny alebo vydesený pocit. Keď som zistil, v akej skupine to je a s akými gramatickými chybami, tak mi bolo hneď jasné, o čo ide.

Buď šlo o nepodarený humor, ktorý mal znemožniť skupinu hoaxerov, že aha, akí sú blbí, veď to je ľahko vyvrátiteľná lož. Alebo to bol niekto, kto to teda myslel vážne, a nevyšlo mu to. Bol som s tým v pohode od prvej chvíle.

Spoločnosť je rozdelená, o tom niet pochýb, koniec koncov, akurát sa rozprávame o tom, že v jednom hoaxe na znechutenie očkovania zneužili tvoje meno. Ako tento stav vnímaš ty, ako spravodajca a moderátor? Sám si niekedy poslom správ, ktoré tú priepasť ešte prehlbujú.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech