Virálny bizarný dážď s „červami“: Ľudia sa v panike kryli pod dáždnikmi, keď sa spustil

  • Ľudia si nachvíľu mysleli, že z neba padajú červy
  • Nad fantazírovaním však zvíťazili vedecké fakty
cina
V Číne si ľudia mysleli, že z neba pršia červy, Reprofoto/Twitter
  • Ľudia si nachvíľu mysleli, že z neba padajú červy
  • Nad fantazírovaním však zvíťazili vedecké fakty

Občanom v čínskej provincii Liaoning údajne povedali, aby vyhľadali úkryt po tom, čo sa mesto stalo svedkom bizarného javu. Z neba začali pršať stvorenia alebo predmety podobné červom.

Internetom sa hneď začali šíriť stovky virálnych videí. Ľudia na záberoch kráčali po uliciach a kryli sa dáždnikmi.

Mnohé vedecké plátky následne písali o tom, že najpravdepodobnejším vysvetlením pre bizarný jav je, že hmyz strhol silný vietor a potom ho zhodil naspäť na zem. Portál outlookindia.com vysvetlil, že sa také niečo môže stať, keď je hmyz chytený vo víre, napríklad počas búrky.

No ako neskôr aj mnohí „laici“ na sociálnych sieťach objasnili, podlhovasté stvorenia neboli červy, ale kvety topoľa, ktoré pripomínajú dážďovky.

„Nie sú to červy ani zvieratá, ale stonky kvetov spadnuté zo stromov,“ uviedol užívateľ Twitteru. „Veci, ktoré na jar padajú z topoľov, nie sú húsenice, ale súkvetia topoľov. Keď topoľové kvetné klasy začnú padať, znamená to, že sa chystajú kvitnúť,“ pridal sa ďalší.

Správu zo zahraničia prebral aj slovenský portál iMeteo.sk, ktorý vysvetľuje, že dážď kvetov súvisí s tým, že do Číny už dorazili prvé horúčavy. Až 585 meteostaníc podľa portálu hlásilo historické maximálne rekordy za prvých 10 marcových dní.

„V Pekingu dokonca namerali až +29,7 °C, čo je o 6 stupňov viac ako doterajší marcový rekord,“ napísali meteorológovia s tým, že práve takéto extrémne skoré teplo mohlo spôsobiť rýchle a nárazové opadanie kvetov.

Podľa New York Post sa podobná zvláštna udalosť stala minulý rok v decembri, keď ľudia verili, že leguány môžu pršať zo stromov na Floride v dôsledku nižších teplôt.

Zdroje: outlookindia.com, iMeteo.sk, New York Post

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá