Víťaz 3. ročníka #accacelife akcelerátora: YourLOX chce obohatiť existujúce športoviská a oddychové zóny o nové možnosti

Accacelife
Accacelife

Už 3. ročník akceleračného programu pre startupy a začínajúcich podnikateľov pod taktovkou občianskeho združenia #accacelife a Accace Slovensko spoznal svojho víťaza. Stal sa ním talentovaný tím YourLOX, ktorý chce vdýchnuť novú energiu športovým a oddychovým zónam pomocou špeciálnych smart-skriniek nazývaných „LOXy“.

Aplikácie, cloudové riešenia, inovatívne služby či smart city riešenia – po 7 intenzívnych týždňoch, 12 prednáškach a viac ako 70 hodinách mentoringu sa vo finále #accacelife akcelerátora stretlo 11 tímov zo startupov, ktoré chcú svoje podnikanie rozbehnúť doma aj v zahraničí.

Tímy mali na svoje pitch deck prezentácie dokopy 6 minút, počas ktorých museli zvládnuť ako prezentáciu, tak aj zodpovedať na otázky od poroty. „Hodnotili sme všetky atribúty, ktoré by mal startup spĺňať k tomu, aby sa mu podarilo uspieť a udržal si svoj biznis plán. Tento ročník akcelerátora priniesol naozaj silné projekty a zohraté tímy. O víťazovi sme sa rozhodovali medzi viacerými projektmi, no na YourLOX nás zaujalo najmä to, že už v tejto fáze majú dobre nastavený B2C a B2B model pre budúce spolupráce, spustenú aplikáciu a prvý prototyp LOXu, ktorý testujú s reálnymi užívateľmi,“ hovorí Peter Pašek, Managing Director & Partner Accace Slovensko a zakladateľ občianskeho združenia #accacelife, ktorý stojí aj za myšlienkou tohto akceleračného programu.

IMG_7979
zdroj: Accacelife

Spolu s Michalom Bendžalom, Group Finance & Operations Manager HubHub Group a Marekom Menkem a Alicou Mravcovou z agentúry DIVINO sa zhodli na víťaznom tíme, ktorý prišiel s nápadom smart-skriniek.

„Keď som počul naše meno a videl pomaly sa obracajúci diplom, kde bolo napísané YourLOX, vyhúkol a vyskočil som asi ako nikdy predtým. Keby mi niekto povie, že „Musíš si vytetovať na telo jeden špecifický dátum“, bol by to 3.5.2022. Accacelife akcelerátor nás posunul vpred. A táto výhra je „nitro“, ktoré nás naozaj akceleruje ešte viac. Celý nasledujúci deň som musel spracovávať fakt, že sme vyhrali. Plne som si to uvedomil poobede na druhý deň. Ďakujeme za túto príležitosť a teším sa na ďalšiu spoluprácu s Accace a partnermi, od ktorých sme získali cenné výhry,“ hovorí Patrik Dolinský, CEO & Founder YourLOX.

Ako funguje LOX? LOX jednoducho odomknete prostredníctvom mobilnej appky. Umožní vám krátkodobý prenájom predmetov ako basketbalová lopta, ping-pongové rakety či kettlebell priamo na ihrisku, oddychovej zóne či na pláži. Prvý testovací LOX nájdete už teraz v areáli Draždiaka v bratislavskej Petržalke.

Víťazný tím akcelerátora si odnáša balík služieb a riešení od Accace Slovensko & InvAce a partnerov Optiomat, SocioRating Institute, HubHub, DIVINO, Microsoft a tešiť sa môžete aj na rozhovor s nimi na STARTITUP už onedlho!

Akcelerátor organizuje občianske združenie #accacelife v spolupráci s komunitou StartuPeak. Viac informácií na www.accacelife.sk.

Najnovšie videá

Trendové videá