Víťaz prvého kola prezidentských volieb a milovník umenia. Ivan Korčok zastupuje Slovensko vo svete už dekády

  • Korčok postúpil do 2. kola prezidentských volieb
  • Prinášame ti jeho profil
KORCOK
Prezidentský kandidát Ivan Korčok Facebook/ Ivan Korčok a Pavol Demes
  • Korčok postúpil do 2. kola prezidentských volieb
  • Prinášame ti jeho profil

Ivan Korčok, prezidentský kandidát známy ako dlhoročný diplomat, stojí v centre pozornosti v nadchádzajúcich prezidentských voľbách na Slovensku, keďže postupuje do druhého kola prezidentských volieb.

Štatistický úrad Slovenskej republiky dnes ráno zverejnil oficiálne výsledky prvého kola prezidentských volieb 2024 na Slovensku. Ako už bolo zrejmé z neoficiálnych výsledkov, víťazom prvého kola sa stal diplomat a bývalý minister zahraničných vecí, Ivan Korčok, s celkovým počtom hlasov 958 393, čo je 42,51 %.

Jeho kampaň charakterizoval slogan „Slušne, ale rázne“, ktorý, ako je vidieť, rezonuje s rastúcou popularitou medzi voličmi. Kto je však naozaj Ivan Korčok?

Rodák z Bystrice

Pochádza z Banskej Bystrice, no svoje absolvoval bakalárske štúdium na Obchodnej fakulte Ekonomickej univerzity v Bratislave v období 1983 až 1987. Následne pokračoval vo svojom vzdelávaní a v rokoch 1991 až 1995 úspešne dokončil postgraduálne štúdium na prestížnom Inštitúte medzinárodných vzťahov na Univerzite Komenského v Bratislave.

„Ivana Korčoka som spoznal pred vyše tridsiatimi rokmi, tesne po Nežnej revolúcii v rokoch 1991 – 1992. V tom čase som bol ministrom medzinárodných vzťahov SR a on študoval na postgraduálnom Ústave medzinárodných vzťahov pri Právnickej fakulte UK, ktorý práve založil docent Karol Rybárik,“ povedal pre Startitup bývalý šéf slovenskej diplomacie a zahraničnopolitický analytik Pavol Demeš.

Ivan Korčok, Rastislav Káčer
zdroj: TASR/AP, Reprofoto: Facebook/Pavol Demeš

Svoju kariéru odštartoval na začiatku 90. rokov, čoskoro po vzniku samostatného Slovenska, keď sa pridal k Ministerstvu zahraničných vecí SR.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroj: archív Startitup

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá