Vizionár Elon Musk bude radiť Trumpovi, ako zlepšovať Ameriku

  • Budúci prezident USA Donald Trump si pozval CEO spoločnosti Tesla do Trump Tower z prekvapivého dôvodu. Chce jeho radu k radeniu krajiny. Elon Musk spolu so zakladateľom Uberu Travisom Kalanickom budú Trumpovi radiť v strategických riešeniach.
collage
  • Budúci prezident USA Donald Trump si pozval CEO spoločnosti Tesla do Trump Tower z prekvapivého dôvodu. Chce jeho radu k radeniu krajiny. Elon Musk spolu so zakladateľom Uberu Travisom Kalanickom budú Trumpovi radiť v strategických riešeniach.

V poslednom období zo všetkých strán zaznievali šumy o tom, kto by sa mohol postaviť do radu Trumpovych budúcich ministrov a poradcov. Výber Elona Muska je určite jedným z tých dobrých rozhodnutí, ktoré Trump spravil a v budúcnosti spraví. Prekvapilo však celý svet.

musk-plus-kerbal-930x422

Foto: venturebeat.com

Okrem iného z toho dôvodu, že Musk sa v minulosti staval veľmi kriticky k ropnému priemyslu a apeloval na politikov, aby brali klimatickú krízu vážne. Tí však vrátane Trumpa zmenu postoja odmietajú. Musk tiež pred prezidentskými voľbami komentoval Trumpov charakter, ktorý vraj nevyzerá, že by mohol krajine prospieť. Ani Trump naopak nešetril ostrými slovami pre biznis scénu. Dokonca tým podmienil 140 kalifornských podnikateľov podpísať petíciu vyjadrujúcu nesúhlas s jeho politikou. Budúci prezident si teda v privátnej sfére nevyslúžil dobrú povesť a je otázne, ako to zmení táto spolupráca.

satute-of-liberty

Foto: hd-wallpapersdownload.com

K desiatkam ďalších adeptov z radov nadnárodných spoločností ako napríklad Pepsi Corporation či Disney sa tak pridajú špičky technologického priemyslu. V Trumpovom strategickom a politickom fóre zasadnú okrem zakladateľa Tesly a Space X aj CEO firmy Uber Travis Kalanick. Zvolenému prezidentovi budú lídri z technologického a biznis prostredia pomáhať formovať budúcu politiku. Stretnutia majú byť časté a ich cieľom je, aby bola „Amerika opäť skvelou“.

uber-ceo-travis-kalanick-spent-30-hours-quizzing-a-candidate-before-finally-offering-him-a-job

Foto: businessinsider.com

Trump sa však vyjadril, že sa pre úzku spoluprácu s privátnym sektorom rozhodol preto, aby zlepšil americké podnikateľské prostredie. Chce motivovať firmy vytvárať nové pracovné príležitosti od Sillicon Valley naprieč celou krajinou. Práve ľudia ako Elon Musk môžu priniesť úplne nový pohľad na smerovanie krajiny, ktorej budúcnosť je v nových technológiách a obnoviteľných zdrojoch energie. O podpore solárnej energie či zavádzania nových technologických riešení však zatiaľ reč nepadla a všetko ukáže čas.

donald-trump-2-1024

Foto: people.com

Budúcnosť Ameriky ovplyvňuje budúcnosť nás všetkých, preto sme nesmierne zvedaví, kam nás Trumpova politika a spolupráca s podnikateľskými a tech špičkami dovedie.

Zdroj článku: inhabitat.com/Startitup, zdroj titulnej fotografie: twitter.com/teamtrump/

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech