Vláda schválila, aby pracovný týždeň trval 4 a pol dňa. Spojené arabské emiráty sa odhodlali pre veľkú zmenu

  • Vláda Spojených arabských emirátov schválila, aby víkend v krajine trval od soboty do nedele
  • Toto rozhodnutie vojde do platnosti už 1. januára
pjimage - 2021-12-07T111834.057
Unsplash/Timothy Eberly Unsplash/Yurson el Jihan
  • Vláda Spojených arabských emirátov schválila, aby víkend v krajine trval od soboty do nedele
  • Toto rozhodnutie vojde do platnosti už 1. januára

Ak sviatok vyjde na pondelok alebo piatok, všetci sa tešia z predĺženého víkendu. Nie všetky krajiny však fungujú v režime víkendu počas soboty a nedele. Príkladom sú Spojené arabské emiráty, ktorých pracovný týždeň trvá od nedele do štvrtku. 

To sa však čoskoro zmení. Ako informuje portál Bloomberg, tamojšia vláda schválila, aby pracovný týždeň trval 4 a pol dňa. Obyvatelia krajiny budú mať víkend počas soboty a nedele s tým, že víkendom bude aj polovica piatku. To je spôsobené tým, že piatok je v islame svätým dňom. Tieto zmeny budú platné od 1. januára 2022.

Tento krok by mal pomôcť s otvorením ekonomiky a s jej zosúladením s inými krajinami. Ako uviedol riaditeľ International Advisory Group so sídlom v Dubaji Nabil Alyousuf, presunutie víkendu zvýši množstvo možností na obchodovanie so zvyškom sveta. Uviedol, že to výrazne podporí obchod.

Podľa portálu The Conversation je piatok v islamskej kultúre špeciálnym dňom uctievania. Počas tohto dňa sa moslimovia majú zborovo modliť. Pre mnohých moslimov je piatkové ráno začiatkom víkendu, počas ktorého sa modlia, trávia čas s rodinou a oddychujú od práce a ďalších povinností.

Zdroje: Bloomberg, The Conversation

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie