Vláda už rozdelila peniaze pre Bratislavu. Kam investuje najviac?

  • Vláda rozdelila 5 miliónov eur z 15 miliónového rozpočtu pre hlavné mesto
  • Najviac (500-tisíc eur) pôjde Novému Mesto a Ružinovu
TASR, pixabay.com
TASR, pixabay.com, TASR, pixabay.com
  • Vláda rozdelila 5 miliónov eur z 15 miliónového rozpočtu pre hlavné mesto
  • Najviac (500-tisíc eur) pôjde Novému Mesto a Ružinovu

Nedávno získalo hlavné mesto finančnú injekciu od štátu v hodnote 15 miliónov eur. 10 miliónov z toho si prerozdelí mesto samo do rôznych projektov, päť investuje vláda priamo. Ako informuje TASR, štát chce investovať do mnohých opráv a renovácií v Bratislave.

20-tisíc eur investuje vláda na obstaranie merača rýchlosti vozidiel pre úseky ulíc Podkolibská-Hlavná-Jeseniova. 160-tisíc eur poputuje na rekonštrukciu plota Prezidentskej záhrady a 50-tisíc eur na rekonštrukciu zaplavovaného úseku Ružinovskej ulice.

Najviac dostanú Ružinov a Nové Mesto

Mestskej časti Nové Mesto schválila vláda 200-tisíc eur na odstránenie skeletu Snežienky a 300-tisíc eur na začatie rekonštrukcie základnej školy v areáli národného futbalového štadióna.

Pol milióna eur pôjde na obstaranie vyhotovenia architektonického návrhu a projektu novej plavárne, rekonštrukcie hokejového štadióna a dostavby nekomerčných ubytovacích kapacít pre športovcov v Ružinove.

zdroj: Zimný štadión Vladimíra Dzurillu (Wikimedia, Pavol Frešo)

200-tisíc eur trom mestským častiam

Staré Mesto získa dotáciu 200-tisíc eur na nákup vybavenia nového Zariadenia opatrovateľských služieb na Dobšinského ulici. Rovnaká čiastka poslúži aj Podunajským Biskupiciam na revitalizáciu zeleného pásu Komárovská  – Biskupická – Padlých hrdinov. Dúbravka získa 200-tisíc eur na revitalizáciu verejného priestoru na Hanulovej – detské ihrisko, park a športové plochy.

zdroj: Dúbravka (Wikimedia, Dalibor Z. Chvatal)

Ihriská, školy aj sociálne zariadenia

Vláda vo veľkom zafinancuje do základných škôl aj sociálnych zariadení. Vrakuňa získa od vlády 100-tisíc eur na revitalizáciu areálu Základnej školy Žitavská a športového areálu, 20-tisíc eur na vybudovanie dopravného ihriska v Základnej škole Železničná, 200-tisíc eur na zriadenie novej mestskej sociálnej služby krízovej intervencie – denného centra a nocľahárne pre územie Vrakuňa a Podunajské Biskupice.

Rača dostane nový skatepark za 100-tisíc eur, ktorý pribudne na ulici Tbiliská. Mestské časti Záhorská Bystrica 140-tisíc eur na revitalizáciu areálu základnej školy s materskou školou, Jarovce 60-tisíc eur na vybudovanie atletickej dráhy v Základnej škole Trnková a Rusovce 55-tisíc eur na vybudovanie multifunkčného ihriska s umelým trávnikom.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech