Vláda vyhlásila štátny smútok za obete včerajšej tragickej havárie autobusu pri Nitre

  • V histórii samostatnej republiky sa jedná už o desiaty štátny smútok
štatny smutok
TASR
  • V histórii samostatnej republiky sa jedná už o desiaty štátny smútok

Slovenskom včera otriasla správa o tragickej nehode autobusu a nákladného auta pri Nitrianskych Hrnčiarovciach. Zrážka si vyžiadala 12 mŕtvych a vyše 30 ľudí bolo zranených.

K tragickej udalosti sa v priebehu včerajšieho dňa vyjadrili takmer všetky politické strany, jednotliví politici, členovia vlády či zahraniční prezidenti, ktorí vyjadrili sústrasť obetiam.

Vzhľadom na to, že išlo o jednu z najväčších dopravných nehôd, sa dnes uskutočnilo mimoriadne rokovanie Vlády SR. Výsledkom je vyhlásenie štátneho smútku, ktorý pripadá na zajtrajší deň, teda 15. november 2019. V histórii samostatnej republiky sa jedná už o desiaty štátny smútok.

Futbalisti nastúpia s čiernymi páskami

Na tragickú nehodu zareagoval aj Slovenský futbalový zväz. V sobotňajšom súboji seniorského národného tímu v kvalifikácii o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy v Rijeke proti domácim Chorvátom nastúpia Slováci s čiernymi páskami. Agentúre SITA to vo štvrtok potvrdila riaditeľka PR a tlačová hovorkyňa SFZ Monika Jurigová.

Slovensko doposiaľ vyhlásilo 9 štátnych smútkov

V súvislosti s tragickou dopravnou nehodou bol vyhlásený štátny smútok napríklad pri nehode v Polomke v roku 2009 alebo havárii slovenského autobusu v Chorvátsku v roku 2008. Štátne smútky boli vyhlásené aj pri leteckej katastrofe vojenského lietadla, banskom nešťastí v Handlovej, úmrtí poľského prezidenta, prvého prezidenta SR Michala Kováča alebo pápeža Jána Pavla II.

Zdroj: SITA, SFZhnonline.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK