Vláda zverejnila účet za návštevu pápeža. Bude nás to stáť milióny eur

  • Pápež by mal navštíviť Slovensko v dňoch 12. až 15. septembra 2021
  • Na prípravu a zabezpečenie vláda schválila rozpočet vo výške viac ako 5 miliónov eur
PAPEŽ
TASR/AP Photo/Andrew Medichini
  • Pápež by mal navštíviť Slovensko v dňoch 12. až 15. septembra 2021
  • Na prípravu a zabezpečenie vláda schválila rozpočet vo výške viac ako 5 miliónov eur

Na zabezpečenie prípravy návštevy pápeža Františka na Slovensku vyčlení vláda takmer 5 443 000 eur. Schválila to na svojom dnešnom rokovaní. Peniaze uvoľní z finančných prostriedkov zo zdrojov kapitoly Všeobecná pokladničná správa.

Viac ako 5 miliónov eur

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, Ministerstvo vnútra SR, Úrad vlády SR a Kancelária prezidenta SR dostanú z vyčlenenej sumy na organizačné a technické zabezpečenie 939-tisíc eur. Ministerstvu zdravotníctva pridelí vláda viac ako 176-tisíc eur na zdravotnú starostlivosť, ktorú zaistia jednotlivé zložky záchranného systému. Ministerstvo dopravy a výstavby SR obdrží sumu zhruba 29-tisíc eur a využije ju na poplatky súvisiace s prevádzkou Letiska M. R. Štefánika v Bratislave.

Košická arcidiecéza dostane celkovo 1 266 573 eur na služby technického zabezpečenia pre liturgie na štadióne Lokomotíva a na Luníku IX, na zabezpečenie umeleckého a kultúrneho programu počas návštevy pápeža, prenájmy priestorov a zariadení a tiež na stavebné úpravy objektov, prístupových komunikácií a parkovacích plôch.

Peniaze treba aj na opravy

Rímskokatolícka cirkev a Bratislavská arcidiecéza dostanú od vlády dotáciu vo výške 780 134 eur na zabezpečenie liturgie v Šaštíne. Farnosť v Šaštín – Stráže zároveň dostane 36 523 eur na úpravu priestorov svojho kláštora. Mesto Šaštín – Stráže dostane navyše od vlády 452-tisíc eur na rekonštrukciu a modernizáciu miestnych komunikácií a chodníkov a aj na obstaranie mobiliáru ako sú lavičky, odpadové koše či tabule. Dotáciu využije aj na organizačné a technické zabezpečenie návštevy pápeža a na odškodnenie poľnohospodárov.

Pápež František by mal navštíviť Slovensko 12. až 15. septembra 2021.

Zdroj: SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie