Vládny špeciál letel do Nemecka tento týždeň po druhýkrát. Na palube bol tento minister

  • Ministerstvo životného prostredia objednalo let do Stuttgartu na rokovanie o Gabčíkove-Nagymaros
  • Minister Taraba objasnil účel cesty a účasť na futbale
vládny špeciál
Ilustračná fotografia TASR/Oliver Ondráš
  • Ministerstvo životného prostredia objednalo let do Stuttgartu na rokovanie o Gabčíkove-Nagymaros
  • Minister Taraba objasnil účel cesty a účasť na futbale

Podľa verejne dostupných informácií letelo vládne lietadlo najprv z Bratislavy na letisko Sliač a potom do Stuttgartu. Na otázku ohľadom účelu letu ministerstvo vnútra uviedlo, že let si objednalo ministerstvo životného prostredia 6. júna 2024 a bol schválený ministrom vnútra, uvádzajú tvnoviny.sk.

Ministerstvo životného prostredia vysvetlilo, že let bol súčasťou rokovaní o projekte Gabčíkovo-Nagymaros.

Minister Tomáš Taraba potvrdil, že v Stuttgarte rokoval s delegáciou, ktorá zahŕňala zástupcov Vodohospodárskej výstavby a ministra energetiky Maďarska. Maďarský minister požiadal o stretnutie v Stuttgarte, keďže tam mal byť prítomný. Po ukončení rokovaní delegácia navštívila aj futbalový zápas.

Minister Taraba zdôraznil, že rokovania boli dôležité pre riešenie otázok spojených s projektom Gabčíkovo-Nagymaros, ktorý má významný vplyv na vodohospodársku politiku a energetiku v regióne. Stretnutia umožnili efektívne diskusie s maďarskou stranou a podporili ďalší rozvoj spolupráce.

Návšteva futbalového zápasu bola podľa ministra Tarabu sekundárnou aktivitou, ktorá sa uskutočnila po ukončení pracovných povinností. „Popritom sme šli na futbal,” uviedol Taraba

Správu budeme aktualizovať.

Zdroj: tvnoviny.sk

Najnovšie videá

Trendové videá