Vlak v Indii zablúdil a odviezol cestujúcich do úplne iného štátu

  • Vlak v Indii odviezol 1 500 cestujúcich do iného štátu viac než 160 km od ich cieľa
  • Vôbec sa nejedná o prvý prípad podobného druhu
okeinfo.net
  • Vlak v Indii odviezol 1 500 cestujúcich do iného štátu viac než 160 km od ich cieľa
  • Vôbec sa nejedná o prvý prípad podobného druhu

Minulý týždeň sa cestujúci vo vlaku v Indii stali súčasťou nezabudnuteľnej udalosti. V noci z utorka na stredu zablúdil vlak a prešiel viac ako 160 kilometrov nesprávnym smerom s 1 500 cestujúcimi, prevažne farmármi.

„Vlak vyrazil o desiatej večer a krátko po polnoci prišiel do mesta Mathura v štáte Uttarpradéš. Ale okolo štvrtej nadránom sme si uvedomili, že vlak sa nachádza v štáte Madhjapradéš, kde vôbec nemal byť,“ vyjadril sa jeden z cestujúcich Sagar Shambhushete pre BBC

Keď si celú situáciu uvedomili, vlak zastavili, avšak reakcia cestujúcich bola pochopiteľná a agresívnym spôsobom sa dožadovali vysvetlenia od kompetentných.

 „Náš život bol ohrozený, vlak bol na nesprávnej ceste a mohla sa stať nehoda. Súhlasili sme s návratom do vlaku, keď nás železničné úrady ubezpečili, že sme v bezpečí.“ dodal Sagar pre BBC

Nejedná sa však o prvý prípad, nakoľko podľa BBC už v roku 2011 sa cestujúci ocitli v úplne inom indickom štáte, ako bola ich plánovaná destinácia. A veľmi čerstvá udalosť vyšla pred týždňom, keď rušňovodičovi ušla lokomotíva, ktorú dostihol až o 15 kilometrov na svojej motorke.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: businessinsider.com

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech