Vlaková kríza: Bonus 500 eur a plat takmer 2 000 eur. ZSSK láka nových zamestnancov na celkom nové benefity

  • ZSSK stále trpí nedostatkom rušňovodičov
  • V dôsledku toho sa odriekavajú spoje, ktoré dovážajú mnohých ľudí do práce
  • Spoločnosť sa tento problém snaží vyriešiť, pre záujemcov má pripravené nadštandardné benefity
pjimage - 2022-01-12T194338.911
TASR/Marko Erd Unsplash/Billow
  • ZSSK stále trpí nedostatkom rušňovodičov
  • V dôsledku toho sa odriekavajú spoje, ktoré dovážajú mnohých ľudí do práce
  • Spoločnosť sa tento problém snaží vyriešiť, pre záujemcov má pripravené nadštandardné benefity

Popularita vlakovej dopravy na Slovensku stúpa, čo dokazujú aj ambície Železničnej spoločnosti Slovensko. Ako sa totiž uvádza v správe z decembra 2021, v tomto roku spoločnosť plánuje najazdiť vo verejnom záujme až 35,8 milióna kilometrov. Ide o pomerne vysoké číslo, ku ktorému sa spoločnosť priblížila naposledy pred 20 rokmi.

Hoci ide o dobré správy, je otázne, či sa tieto ciele podarí splniť. Skomplikovať to môže nedostatok rušňovodičov. O situácii sme ťa informovali aj v auguste 2021 s tým, že problémom bolo množstvo rušňovodičov, ktorí si vzali dovolenku. V čom je problém tentokrát?

Ako pre Startitup uvádza hovorca ZSSK Tomáš Kováč, nedostatkom rušňovodičov trpí prevažne západné Slovensko, kde chýba momentálne 26 rušňovodičov. Na východnom Slovensku ide o 23 zamestnancov a na strednom o 7.

„Nedostatok rušňovodičov sa týka prevažne západného Slovenska, odriekané vlaky sú na linkách Trnava – Bratislava – Kúty a späť, Pezinok – Bratislava – Malacky a späť, Bratislava – Senec – Nové Zámky/Galanta a späť a Bratislava – Komárno a späť,“ vysvetľuje Kováč.

Slová hovorcu potvrdzuje aj príspevok facebookovej stránky Obmedzenia prevádzky na tratiach ŽSR zo dňa 9. januára 2022. Príspevok informuje o viac ako 20 spojoch, ktoré sú od 10. januára do 16. januára odrieknuté. 

‼ Z dôvodu nedostatku rušňovodičov budú v období od 10. do 16. januára 2022 ODRIEKNUTÉ nasledujúce vlaky ‼🚆Os 3060…

Posted by Obmedzenia prevádzky na tratiach ŽSR on Sunday, January 9, 2022

Pandémia nie je jediný problém

V lete bol teda problém v čerpaní dovoleniek, no situácia sa zmenila. Kováč potvrdil, že dôvodom nedostatku rušňovodičov je aj pandémia. Spôsobuje totiž pravidelné presúvanie kurzov a výcvikov rušňovodičov. „V roku 2020 nemohlo dokončiť kurz rušňovodičov až 90 kandidátov na túto profesiu,“ uvádza.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: ZSSK, Facebook

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie