VLC ti už prehrá aj 360° videá a obrázky

  • Vylepšený videoprehrávač VLC 360 je už dostupný na stiahnutie.
vlc
  • Vylepšený videoprehrávač VLC 360 je už dostupný na stiahnutie.

VLC prehrávač, ktorý má veľký počet skalných užívateľov ide s dobou a čoskoro bude schopný prehrávať 360 stupňové videá a fotografie. Momentálne máš možnosť stiahnuť si takzvanú preview software VLC 360, neskôr je samozrejme v pláne integrácia tejto funkcie priamo do hlavnej verzie videoprehrávača. Tento videoprehrávač pritom parí medzi prvé, ktoré zareagovali na stále viac obľúbené 360 stupňové videá, ktoré sa začali objavovať stále častejšie aj vďaka širokej ponuke 360° kamier za prijateľné ceny.

vl2

zdroj obrázka:twitter.com

Jeho tvorcovia pred časom ponúkli program s názvom VLC 360, vďaka ktorému si môžeš prehrávať 360° videá a zobrazovať panoramatické fotografie na obrazovke počítača. Vybrať si môžeš hneď z niekoľkých režimov zobrazenia, vrátane “malej planéty”, k ovládaniu je potom potrebné použiť klávesnicu alebo myš. K celkovej akcelerácii obsahu boli využité rozhrania ako je OpenGL a Direct3D 11. Ako je to už pri projekte VideoLAN zvykom, ide o open source a multiplatformový software, ktorý je dostupný pre Windows 7 alebo macOS 10.10. Stiahnutie je bezplatné z ich oficiálneho webu.

Zatiaľ ide len o samostatný program, ale už čoskoro sa dočkáme integrácie tejto funkcie priamo do hlavného VLC, a to od finálneho zostavenia VLC 3.0.
Práca vývojárov tu však zďaleka nekončí. Podpora 360 stupňového obsahu sa má v blízkej budúcnosti dostať aj do prehrávača VLC pre Android, iOS a Xbox One. Čo sa týka mobilných verzií, počíta sa s využívaním pohybových senzorov a možnosťou použitia v kombinácií s headsetom pre virtuálnu realitu. Napríklad s Google Daydream a Oculus alebo HTC Vive. Zaujímavé, že jedinou platformou, ktorú vývojári prestali úplne spomínať je Linux.

zdroj:engadget.com zdroj titulnej fotografie:theusbport.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech