Vlk s plastovou nádobou na hlave umieral od hladu. Keď to videli títo muži, rozhodli sa mu pomôcť, teraz ich hrdinský čin obdivuje celý svet

  • V Indii bol spozorovaný podvyživený vlk s plastovou nádobou na hlave
  • Títo ľudia sa však nezľakli jeho svorky a rozhodli sa mu zachrániť život
vlk
twitter.com
  • V Indii bol spozorovaný podvyživený vlk s plastovou nádobou na hlave
  • Títo ľudia sa však nezľakli jeho svorky a rozhodli sa mu zachrániť život

Naša planéta je pohltená plastovým odpadom a môžeme ho nájsť už naozaj úplne všade. Človek si totiž neraz nedá ani tú námahu, aby po sebe poupratoval. Najmä na miestach, ktoré môžu ohroziť nevinnú zver. Tohoto vlka, ktorý natrafil na plastovú nádobu, to mohlo stáť život. 

Tanay Panpalia, 26- ročný amatérsky fotograf sa spolu so svojimi dvoma priateľmi vybral k jazeru, aby mohli fotografovať divú zver. Dúfali, že sa im podarí objektívom zachytiť aj nejaké vlky. Skupinka sa vybrala v meste Nagpur v Indii do prírody a to ešte netušila, na čo natrafí.

Keď zbadali svorku, rozhodli sa ju nasledovať. Zrazu ich však prekvapil mladý vlk, ktorý mal hlavu uviaznutú v plastovej nádobe. Napriek tomu, že boli vystrašení, mali odhodlanie ho zachrániť. „Mladý vlk sa zdal byť veľmi slabý, pretože kvôli plastovej nádobe na svojej hlave nebol schopný jesť.“ Vyzeral tenko a podvyživene. Mal teda veľké šťastie, že Tanay s priateľmi na neho natrafili a rozhodli sa mu pomôcť.

Plastová nádoba mala našťastie aspoň malé otvory a vlk mohol teda v poriadku dýchať a piť vodu. Pravdepodobne toto ho udržalo pri živote. Tanay zavolal na pomoc lesníctvo a potom ho ďalšie dve hodiny sledovali, aby sa im nestratil z dohľadu do príchodu záchranného tímu. Nádobu však nebolo možné odstrániť vlkovi z hlavy jednoduchým stiahnutím. Museli ju teda prerezať a tak sa to záchranárom nakoniec podarilo.

Po oslobodení od plastovej nádoby vlka polievali vodou, aby znížili jeho telesnú teplotu. Následne ho pustili späť do voľnej prírody. Hlava mu uviazla v plastovej nádobe pravdepodobne pri tom, ako sa z nej snažil vyjesť pozostatky. Takéto plastové nádoby totiž používajú dedinčania na uskladnenie jedla. Nachádza sa ich tu veľké množstvo, keďže ich bez výčitiek nechajú vyhodené vo voľnej prírode. A ani ich nenapadne, že to nejaké nevinné zviera môže stáť život. Alebo divým zvieratám spôsobiť podobné nepríjemnosti.
„Bol som smutný, keď som videl, ako takéto krásne zviera takmer zomrelo v dôsledku ľudskej nezodpovednosti,“ hovorí Tanay. Rozhodol sa preto celú túto záchranu zdokumentovať, aby upovedomil ľudí o tom, aký majú ich odpadky dopad na život nevinných zvierat.
zdroj: interez.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK