Vo finále MS porazil Maradonu ikonickým gólom. Zomrela futbalová legenda a majster sveta

  • Podľa dostupných informácií mala legenda zomrieť na zástavu srdca
andreas brehme
Ilustračná fotografia, TASR/DPA
  • Podľa dostupných informácií mala legenda zomrieť na zástavu srdca

Hospodárske noviny informujú o tom, že vo veku 63 rokov zomrel legendárny nemecký futbalista a majster sveta z roku 1990 Andreas Brehme. Podľa dostupných informácií mala legenda zomrieť na zástavu srdca.

Brehme je známy tým, že svojou premenenou penaltou vo finále proti Argentíne pred 34 rokmi rozhodol o titule majstrov sveta.

Pomoc prišla neskoro

Podľa informácií nemeckého denníka Bild bolo tiesňové prijatie v súvislosti so smrťou futbalistu prijaté v pondelok večer o 23:30. Brehmeho prijali na pohotovosti na klinike na mníchovskej Ziemssenstrasse neďaleko jeho bytu. Resuscitovali ho už na ceste do nemocnice, no pomoc prišla neskoro.

Partnerka Susanne Schaefer sa pre agentúru DPA vyjadrila bližšie: „S hlbokým zármutkom v mene rodiny oznamujem, že môj partner Andreas Brehme dnes večer náhle a nečakane zomrel v dôsledku zástavy srdca. Žiadame vás, aby ste rešpektovali naše súkromie a zdržali sa kladenia otázok v tomto ťažkom období.“

Narodil sa v Hamburgu, počas hráčskej kariéry si obliekol dresy Saarbrückenu, Kaiserslauternu, ktorý neskôr aj trénoval, mníchovský Bayern, milánsky Inter a španielsky Real Zaragoza. Za nemeckú futbalovú reprezentáciu odohral 86 medzištátnych zápasov, v ktorých strelil 8 gólov. Jeden z nich bol aj ten z pokutového kopu, vďaka ktorému vo finále MS Nemecko zdolalo Argentínu v roku 1990. 

Po úmrtí ďalšej futbalovej legendy z Nemecka, Franza Beckenbauera, tak do športového neba odchádza ďalšia ikona 90. rokov. Spolu s bývalým defenzívnym záložníkom  Lotharom Matthäusom bol Brehme veľvyslancom Nadácie Franza Beckenbauera. Ich úmrtia delilo 44 dní. Brehme za sebou zanecháva partnerku Susanne a dvoch dospelých synov Ricarda a Alessia z bývalého manželstva s Pilar Brehme.

Portál Abendzeitung informuje, že po ukončení kariéry sa bývalý krajný obranca pokúšal preraziť v trénerskom odvetví, no nadviazať na jeho hráčske úspechy sa mu nepodarilo. Okrem Kaiserslauternu trénoval aj SpVgg Unterhaching a bol asistentom trénera v prvoligovom VfB Stuttgart.

V januári sa Brehme vyjadril k smrti Franza Beckenbauera a venoval mu niekoľko citlivých slov. „Myslím si, že v nebi vytvorí magický trojuholník s Pelém a Maradonom,“ povedal.

„Ako malý chlapec, pravdepodobne ako každý malý chlapec v Nemecku, som mal plagát Franza Beckenbauera nad posteľou. Neskôr sa stal mojím trénerom a mal som možnosť pracovať s ním. Napokon sme sa stali blízkymi priateľmi. Preto som Franzovi venoval toľko slov vďaky.“

Zdroje: Hospodárske noviny, Bild, Abendzeitung

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá