Vo Fínsku vznikne privátny ostrov len pre ženy. Vstup mužom bude prísne zakázaný

  • Zdalo by sa, že spoločnosť sa vyvíja smerom k čo najväčšej gendrovej tolerancii
  • Napriek tomu vo Fínsku vzniká projekt, ktorý sa rozhodol mužov "diskriminovať"
  • Bude zasvätený ženám a ich spoločnému rozvoju. Muži by ho vraj mohli narušiť
shee
SuperShe, unsplash.com
  • Zdalo by sa, že spoločnosť sa vyvíja smerom k čo najväčšej gendrovej tolerancii
  • Napriek tomu vo Fínsku vzniká projekt, ktorý sa rozhodol mužov "diskriminovať"
  • Bude zasvätený ženám a ich spoločnému rozvoju. Muži by ho vraj mohli narušiť

Aj v 21. storočí sa nájdu dôvody, prečo jedno či druhé pohlavie z určitej aktivity vylúčiť. V minulosti bolo bežné, že niektorých udalostí sa zúčastňovali len ženy, iné zas boli vyhradené lenpre mužov. Takáto separácia je dnes už prekonaná, no neznamená to, že niekedy nemôže mať svoje opodstatnenie. Tak ako muži občas potrebujú čas pre seba pri pive, whiskey či futbale, ženy ho trávia spoločnými rozhovormi, nákupmi či cvičením. Na ich psychiku a šťastie to môže mať obrovský vplyv, a práve na tom sa snaží stavať nový projekt zvaný SuperShe.

Jeho autorka Kristina Roth doviedla myšlienku spoločného trávenia času žien do extrému. Rozhodla sa totiž vytvoriť wellness ostrov, ktorý bude celý vyhradený výlučne pre nežné pohlavie. Prítomnosť mužov bude viac ako neželaná, a to z jasného dôvodu. Kristina z vlastnej skúsenosti na rôznych wellness pobytoch tvrdí, že ženy to rozptyľuje. „Keď prišiel pekný muž, ženy si dali na pery rúž,“ tvrdí na stránke projektu. Účastníčky tak vraj nedokázali byť samé sebou. Hlavná myšlienka projektu preto znie: „Sústreď sa na seba a nenechaj sa rozhádzať svojimi hormónmi“.

Ostrov SuperShe chce vytvoriť dokonalú oázu pokoja pre ženy, kde budú môcť spolu cvičiť jogu, surfovať, meditovať, absolvovať wellness procedúry či kurzy varenia. Priestor bude tiež pre inšpiratívne prednášky o osobnom rozvoji, cestovaní, zdraví, móde, spiritualite či sexualite. Ubytovanie bude k dispozícii v chatkách. Ostrov, na ktorom projekt vznikne, sa nachádza pri fínskom pobreží len kúsok od Helsínk. Zakladateľka sa k nemu dostala vďaka rodine svojho manžela, ktorá vlastnila vedľajšie súostrovie a informovala ju o tom, že ostrov je na predaj.

To, že SuperShe sa rozbehne práve vo Fínsku a nie v nejakom tropickom raji, je v podstate náhoda. Kristina projekt pôvodne plánovala na ostrove Turks and Caicos kúsok od Bahám, preto o fínsky ostrov spočiatku nemala záujem. Hneď ako ho však videla na vlastné oči, zamilovala sa do miestnej prírody a pokoja, ktoré sú nevyhnutné pre takéto ozdravné pobyty. Už teraz niet pochýb o tom, že pôjde o lukratívny biznis. Za podobné pobyty sľubujúce odreagovanie od stresu, lepšie zdravie či úspešnejšiu kariéru, totiž dnes dokážu ľudia zaplatiť naozaj mastné sumy.

Napriek tomu, že jedným z hlavných myšlienok projektu je vylúčenie mužov, sama zakladateľka tvrdí, že v tom nie je nič osobné a mužov v skutočnosti miluje. Dokonca v budúcnosti uvažuje nad vytvorením špeciálneho programu vrámci SuperShe aj pre mužov, akokoľvek paradoxne to môže znieť.

Kristina Roth nie je v biznise žiadnym nováčikom. Vybudovala americkú spoločnosť Matisia Consultants, ktorá sa dostala do rebríčka Forbes Top 10 najrýchlejšie rastúcich spoločností. Miluje kiteboarding a snowboarding a jej misiou je spájať inšpiratívne ženy z celého sveta.

zdroj: nypost.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK