Vo veku 54 rokov zomrela hviezda seriálu Černobyľ a filmov Harry Potter či James Bond

  • Možno ho poznáš hlavne vďaka legendárnej vete zo seriálu Černobyľ: „Not great, not terrible“
  • Paul Ritter si však počas svojho života zahral v desiatkach seriálov a filmov
  • Možno ho poznáš hlavne vďaka legendárnej vete zo seriálu Černobyľ: „Not great, not terrible“
  • Paul Ritter si však počas svojho života zahral v desiatkach seriálov a filmov

Zomrel obklopený ľuďmi, ktorých mal rád. Paul Ritter tento svet opustil v pondelok 5. apríla pre pokročilé štádium nádoru mozgu, potvrdil to jeho agent pre The Guardian. Vďaka dielam, ktorých bol počas svojho života súčasťou, si ho bude môcť svet pripomenúť kedykoľvek. Jedno z nich ešte len čaká na zverejnenie.

Černobyľ a Anatoly Ďatlov

„S veľkým zármutkom môžeme potvrdiť, že Paul Ritter včera zomrel,“ uviedol jeho agent. „Zomrel v pokoji doma s manželkou Polly a synmi Frankom a Noahom po svojom boku.“ Mal 54 rokov, no trpel mozgovým nádorom. „Paul bol mimoriadne talentovaný herec, ktorý s nesmiernymi zručnosťami hral na javisku a obrazovke obrovské množstvo rolí. Bol prudko inteligentný, láskavý a veľmi zábavný. Bude nám veľmi chýbať.“

Jedným z posledných seriálov, v ktorom si Ritter zahral, bol priaznivo hodnotený Černobyľ, kde stvárnil Anatolyho Ďatlova. Dej drámy sa točí okolo černobyľskej katastrofy z roku 1986. Sériu vytvoril a napísal Craig Mazin a režíroval ju Johan Renck. Zahŕňa herecké obsadenie vedené Jaredom Harrisom, Stellanom Skarsgårdom, Emily Watson a Paulom Ritterom. Produkovalo ju HBO v USA a Sky UK vo Veľkej Británii. Päťdielna séria mala premiéru v Spojených štátoch 6. mája 2019 a súčasne vo Veľkej Británii 7. mája a získala množstvo ocenení.

Harry Potter či Friday Night Dinner

Jedným z diel, ktoré Rittera vo svete preslávili, bola situačná komédia Friday Night Dinner. Okrem nej ho však nájdeš aj vo filme Herry Potter a polovičný princ. Počas svojho života stvárnil 49 charakterov vo filmoch a seriáloch rôznych žánrov i kvantity. Svoj špeciálny herecký talent poskytoval Paul Ritter svetu až do posledných chvíľ, informuje Daily Mail. Jeho poslednou rolou je postava Bentleyho Purchasa vo filme Operation Mincemeat. Nakrúcanie filmu by malo byť ukončené, no odpremiérovaný ešte nebol.

Zdroje: The Guardian, Daily Mail

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK