Vo vyšetrovaní prípadu v Miloslavove nastal zvrat. Do školy smeruje krízový tím, jeho súčasťou sú psychológovia

  • Minister školstva odsudzuje útok na maloleté dieťa
  • V dôsledku toho zriadil krízový tím, ktorý sa o probléme bude rozprávať s ďalšími žiakmi
  • Vo vyšetrovaní prípadu nastal zvrat, prebrala ho bratislavská kriminálka
pjimage - 2022-01-10T120348.136
Unsplash/Kat J Unsplash/Sigmund
  • Minister školstva odsudzuje útok na maloleté dieťa
  • V dôsledku toho zriadil krízový tím, ktorý sa o probléme bude rozprávať s ďalšími žiakmi
  • Vo vyšetrovaní prípadu nastal zvrat, prebrala ho bratislavská kriminálka

Útok tínedžerov na iba 11-ročné dievča otriasol celým Slovenskom. Na problém upozornili viaceré známe tváre. Incident sa mal odohrať pár dní po Novom roku a podľa denníka Nový Čas mali mladiství do dieťaťa liať alkohol a následne ho zbiť. Incident sa odohral v areáli bývalého družstva v Alžbetinom dvore. 

Polícia Slovenskej republiky dnes na svojom Facebooku informovala o tom, že v prípade nastal posun. „Vyšetrovateľ bratislavskej krajskej kriminálky začal v tejto súvislosti ďalšie trestné stíhanie vo veci úmyselného trestného činu ublíženia na zdraví spáchaného na chránenej osobe v jednočinnom súbehu s úmyselným trestným činom výtržníctva spáchaného formou spolupáchateľstva,“ uvádza sa v stanovisku na sociálnej sieti

AKTUÁLNA INFORMÁCIA K VYŠETROVANIU MEDIALIZOVANÉHO PRÍPADU👉Vyšetrovaním prípadu týkajúceho sa napadnutia maloletého…

Posted by Polícia SR – Bratislavský kraj on Monday, January 10, 2022

Ak sa však počas vyšetrovania preukáže podozrenie zo spáchania aj z iných trestných činov, vyšetrovateľ bude postupovať v zmysle zákona a začne trestné stíhanie aj o ďalšie trestné činy. Prípadom sa v súčasnosti zaoberajú príslušníci Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave.

Prevencia pred šikanou

Vzhľadom na to, že podľa dostupných informácií nešlo o prvý útok tohto charakteru, zakročiť sa rozhodol aj minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky Branislav Gröhling.

Ten na svojom Facebooku napísal, že dnes do školy nastúpi krízový tím, ktorého súčasťou budú psychológovia. Ich úlohou bude konzultovať s učiteľmi to, čo sa stalo a ako zvládnuť tému šikany v triedach. Následne bude krízový tím v každej triede so žiakmi ošetrovať situáciu, ktorá sa odohrala.

Minister taktiež informoval o tom, že v priebehu prvých 6 mesiacov roka 2022 budú prebiehať webináre metodikov prevencie a učiteľov proti šikane. 

„Aktuálne sa tvorí nová Smernica o šikanovaní pre školy a školské zariadenia, v decembri sme na vládu predložili Akčný plán boja proti šikane a prevenciu šikany riešia aj reforma poradenského systému a štandardy obsiahnuté v nej,“ uviedol Gröhling. 

V Miloslavove nastala situácia, v ktorej ľudskosť a rešpekt človeka k človeku boli zatlačené do úzadia krutosťou,…

Posted by Branislav Gröhling – Vzdelanie je budúcnosť krajiny on Monday, January 10, 2022

V príspevku sa minister zároveň vyjadril, že skutok odsudzuje. Myslí si, že násilie, útoky a neúcta nemajú v našej spoločnosti miesto. 

„Snahou celého ministerstva je, aby sa žiaci vrátili do škôl, kde sa okrem svojich učiteľov a učiteliek, spolužiakov a spolužiačok stretnú s porozumením, pochopením a podporou,“ uviedol minister s tým, že je dôležité, aby bola táto situácia zvládnutá čo najlepšie.

Zdroje: Nový Čas, Facebook, Facebook

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie