Vo Vysokých Tatrách testujú novú špičkovú technológiu, bráni prenosu koronavírusu

  • Horské stredisko Vysoké Tatry začína testovať novú špičkovú technológiu
  • Ide o novinku, ktorá by mala ešte viac zvýšiť bezpečnosť pri návšteve prevádzok
  • Bráni prenosu vírusu a sama dokáže likvidovať baktérie na svojom povrchu
Tatry
TMR
  • Horské stredisko Vysoké Tatry začína testovať novú špičkovú technológiu
  • Ide o novinku, ktorá by mala ešte viac zvýšiť bezpečnosť pri návšteve prevádzok
  • Bráni prenosu vírusu a sama dokáže likvidovať baktérie na svojom povrchu

Premiérovo v známej horskej reštaurácii Hrebienok bola na všetkých najfrekventovanejších dotykových povrchoch inštalovaná antimikrobiálna fólia COVERSAFE.

Ide o samolepiacu fólia s vynikajúcimi antimikrobiálnymi vlastnosťami. Ľahko sa aplikuje na všetky typy povrchov, ako sú stoly, madlá, či kľučky dverí. Je vysoko účinná proti vírusom (vrátane koronavírusu), baktériám, kvasinkám a plesniam. Okrem toho výrazne limituje šírenie vírusov a baktérií, a tak chráni ľudí.     

Ostrieľaní turisti radia: Týchto 5 turistických trás by si mal ešte tento rok určite absolvovať

Test technologickej novinky je reakciou na súčasnú pandémiu nového koronavírusu. V období zvyšujúcich sa nárokov na hygienu a dezinfekciu priestorov, v ktorých sa vyskytuje väčšie množstvo návštevníkov má jasné opodstatnenie. 

Vo Vysokých Tatrách sa takýmto spôsobom snažia ešte viac zvýšiť už aj tak vyžadované, prísne hygienické a dezinfekčné štandardy. K tomu napomáha práve inovatívna fólia.

zdroj: TMR

Fólia využíva bázicky prírodnú a revolučnú technológiu, ktorá zabraňuje prenosu  akýchkoľvek patogénov (vírusy, baktérie, kvasinky a plesne) a vďaka tejto revolučnej  technológií dokáže samostatne zničiť za jednu hodinu 90 % všetkých mikróbov  nachádzajúcich sa na danom povrchu. Zároveň nie je cytotoxická (nepoškodzuje ľudské  bunky) a preto je absolútne bezpečná pre ľudí a životné prostredie, čo potvrdili aj testy  v akreditovaných laboratóriách,“ uviedol Andrej Ďurica zo spoločnosti Gergonne Slovensko, ktorá fóliu a inštaláciu zabezpečila.  

zdroj: TMR

Hrebienok patrí medzi obľúbené a často navštevované lokality, takže práve preto sme sa  rozhodli otestovať novinku práve tu. Okrem samotnej reštaurácie sme fóliu inštalovali aj v  priestore pokladní na pozemnú lanovku a v priestoroch športového obchodu Tatry Motion,“ informoval manažér horského strediska Vysoké Tatry Lukáš Brodanský. Fóliu chce stredisko v budúcnosti aplikovať aj na všetky dotykové plochy v samotnej lanovke na Hrebienok.

zdroj: TMR

Prevádzkovateľ horského strediska Vysoké Tatry aj naďalej apeluje na všetkých ľudí, aby dodržiavali odporúčané preventívne opatrenia. Dôležité je, aby turisti do lanoviek a objektov vstupovali výhradne s prekrytím úst a nosa, využívali dostupné prostriedky na dezinfekciu rúk a v neposlednom rade dodržiavali odporúčané odstupy. 

Reštauráciu Hrebienok si už nemôže dovoliť nechať veci na náhodu. Minulý mesiac musela byť uzavretá po tom, ako bol jeden z jej kuchárov pozitívne testovaný na COVID-19. „Okrem okamžitej karantény pre všetkých zamestnancov sme v celom objekte urobili komplexnú dezinfekciu certifikovanou spoločnosťou. Zároveň absolvovali rýchlotesty aj kolegovia zo zmeny, pričom výsledky rýchlotestov boli negatívne. Testovanie formou PCR testov potvrdilo negatívne výsledky,“ informoval v oficiálnom stanovisku riaditeľ horského strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský. 

zdroj: TMR

Reštaurácia Hrebienok je po komplexnej dezinfekcii a s novým, otestovaným personálom, opäť otvorená. „Priamo na mieste skontrolovali všetky prijaté opatrenia aj pracovníci RÚVZ z Popradu, s ktorými sme koordinovali náš postup. Sme radi, že všetky prijaté opatrenia ako aj nastavený režim hygieny spĺňa požadované parametre a dali prevádzke zelenú. Robíme všetko preto, aby naše stredisko bolo naďalej miestom pre bezpečnú dovolenku návštevníkov Vysokých Tatier,“ doplnil Slavkovský. 

Zdroje: gergonne.com, TMR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech