Vodca KĽDR Kim Čong-un je vraj po operácii v kritickom stave

  • Informujú o tom zahraničné médiá s odvolaním sa na nemenovaného amerického činiteľa
  • Severná Kórea to popiera
Kim korea
TASR/AP/Korean Central News Agency/Korea News Service
  • Informujú o tom zahraničné médiá s odvolaním sa na nemenovaného amerického činiteľa
  • Severná Kórea to popiera

Svetové média informujú, že severokórejský líder Kim Čong-un je po operácii vo vážnom stave. Ako prvá prišla s informáciou televízna stanica CNN, odvoláva sa pritom na nemenovaného amerického činiteľa.

Severná Kórea však poprela túto informáciu a uviedla, že o ťažkostiach vodcu nemá žiadne informácie. Televízia ďalej uvádza, že stav Kima je vážny, no ako na tom v skutočnosti vodca naozaj je, je otázne. Južná Kórea nezachytila nič nezvyčajné u svojho suseda.

kim korea
zdroj: TASR/AP. Na nedatovanej snímke vydanej 29. novembra 2019 severokórejský líder KIm Čong-un (uprostred) počas skúšky veľkého raketometu v Severnej Kórei.

Kim fajčí, trpí nadváhou a je prepracovaný, to môže byť dôvod dlhšieho zotavovania sa po operácii, píše Daily NK.

Špekulácie o stave severokórejského vodcu sa šíria odvtedy, čo vynechal oslavy na počesť narodenia jeho starého otca Kim Ir-sena 15. apríla. Kim sa však zúčastnil kľúčového straníckeho zasadnutia v hlavnom meste Pchjongjang 11. apríla.

Posledné týždne svet pozorne sleduje dianie v KĽDR. Severná Kórea tvrdí, že s koronavírusom nemá problém a všetko zvláda v poriadku. Oficiálny počet nakazených je v krajine nula. Odborníci sa však nazdávajú, že to nemusí byť pravda a krajina môže mať so šírením nákazy problémy. V polovici apríla Severná Kórea vypálila niekoľko striel  do mora medzi Kórejským polostrovom a Japonskom.

Zdroje: CNN, Daily NK, TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech