Vodičák tento rok v Bratislave neplatí ako cestovný lístok na MHD. DPB ponúka iný benefit 

  • Dopravný podnik Bratislava začína testovať pilotný projekt lacných električiek
  • Po novom tak môžeš cestovať už za 49 centov na deň
  • Týmto krokom chcú uvoľniť upchaté bratislavské cesty
mana
TASR
  • Dopravný podnik Bratislava začína testovať pilotný projekt lacných električiek
  • Po novom tak môžeš cestovať už za 49 centov na deň
  • Týmto krokom chcú uvoľniť upchaté bratislavské cesty

Opäť je tu týždeň mobility. Mnohí ľudia disponujúci vodičským preukazom sa zrejme tešili, že budú môcť v MHD cestovať zadarmo, tak ako tomu bolo po minulé roky. Kompetentní na čele s Dopravným podnikom Bratislava dúfali, že týmto spôsobom motivujú ľudí presadnúť z áut do autobusov či električiek. Aj sa tak z časti stalo, no vodiči áut vydržali v MHD cestovať len jeden bezplatný týždeň, potom sa vrátili k tomu, na čo boli zvyknutí. 

DPB sa preto tento rok rozhodlo nad celou situáciu podrobnejšie zamysleť a položili si otázku, či toto opatrenie naozaj prinieslo do MHD nových pravidelných cestujúcich z áut? Výsledok? Nie je tomu tak, skôr naopak. 

⚠️ UZAVRETIE STARÉHO MOSTA A MOSTA SNP🕐 nedeľa 15. 09. od 7:15 do 7:50🚋🚌 dotknuté linky: 1, 50, 83, 80, 88, 91, 93 a…

Gepostet von Dopravný podnik Bratislava am Samstag, 14. September 2019

„Vozidlá zrazu jazdili jeden týždeň oveľa plnšie, čo nebolo úplne príjemné ostatným cestujúcim a odradilo to aj množstvo potenciálnych cestujúcich s vodičákom. Keď sa opýtate vodičov áut na reálny dôvod, prečo necestujú MHD, zväčša poukazujú na to, že je častokrát pomalšia, vozidlá sú neklimatizované, a ak necestujú často, je to niekedy aj drahšie,” oznámil DPB na svojom Facebooku.

DO VAJNÔR A NA RENDEZ VÝRAZNE RÝCHLEJŠIE🏎️🏁Skvelá správa pre obyvateľov východnej časti Bratislavy! Cestovanie MHD sa…

Gepostet von Dopravný podnik Bratislava am Donnerstag, 22. August 2019

„Spolu s mestom sme si vedomí chýb, ktoré MHD má a máme spoločný cieľ to čo najskôr zmeniť. Po celej Bratislave sa začínajú budovať BUS pruhy, nakupujeme desiatky nových klimatizovaných vozidiel a teraz si ideme vyskúšať, ako by vodiči áut reagovali na zlacnenie lístkov. A nielen na týždeň, ale rovno na celý rok,” píše Dopravný podnik Bratislava.

Oddnes, 16. septembra, až do konca mesiaca sa budú dať zakúpiť celoročné električenky lacnejšie až o 65 eur. Po novom tak môžeš cestovať už za 49 centov na deň. Toto opatrenie môže do MHD priniesť nových pravidelných cestujúcich, ktorí sa budú môcť celý rok rozhodovať, či pôjdu autom alebo využijú MHD, ktorú už majú zaplatenú. 

Mnohí cestujúci sa však na DPB obrátili s tým, že električenku už majú kúpenú a mrzí ich, že zľavu nemôžu využiť. Projekt lacnejších električeniek je v rámci Európskeho týždňa mobility len v testovacej prevádzke a chceme si vôbec overiť, ako by cestujúcich motivoval k cestovaniu MHD. Do budúcna síce nechceme nič potvrdzovať, ale rozhodne ani nič vylúčiť. Uvidíme, aký bude výsledok akcie,” dadáva DPB.

Práve sme dostali krásnu pochvalu od pani Vlasty na nášho šoféra Peťa."Dobrý deň. Síce zase nechodia električky do…

Gepostet von Dopravný podnik Bratislava am Freitag, 2. August 2019

Oddnes až do konca mesiaca si tak môžeš kúpiť ročnú električenku za 199,20 eur, zľavnené budú stáť 99,60 eur. Pokiaľ máš Bratislavskú mestskú kartu, električenka bude ešte lacnejšia. Stáť bude 179,28 eur , respektíve 89,64 eur (zľavnená).

Dopravný podnik zároveň vyzýva cestujúcich, aby sa vyjadrili k tomu, či by ich motivovalo kúpiť si ju za zníženú cenu v prípade, že ňou ešte vôbec nedisponujú. 

V Košiciach môžu vodiči cestovať  prvýkrát zadarmo

Zatiaľ čo v našom hlavnom meste sa len vďaka vodičskému preukazu zadarmo neodvezieš, v Košiciach to problém nebude. Počas európskeho týždňa mobility bude MHD pre držiteľov vodičského preukazu zadarmo.

„Vedenie mesta Košice a Dopravný podnik mesta Košice (DPMK ) urobilo ústretový krok voči všetkým vodičom a vodičkám. Počas Európskeho týždňa mobility v týždni od 16. do 22. septembra podporí DPMK myšlienku ochrany životného prostredia tým, že premiérovo umožní bezplatné cestovanie všetkým vodičom a vodičkám s platným vodičským preukazom,” oznámil magistrát mesta Košice v tlačovej správe.

Gepostet von MHD Košice am Freitag, 2. Dezember 2016

Zároveň všetci bez ohľadu na to, či majú alebo nemajú vodičský preukaz, budú môcť v nedeľu 22. septembra na Svetový deň bez áut zadarmo cestovať MHD. Bezplatné cestovanie sa týka aj vozidiel nočných liniek. 

zdroj: DPB, kosice.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech