Vodiči, pripravte sa na dopravné obmedzenia. V Ružinove budú prerábať ďalšiu križovatku

  • V utorka 9.júla začína rekonštrukcia v bratislavskej mestskej časti Ružinov
  • Do konca augusta budú platiť na týchto dopravných uzloch špeciálne obmedzenia
krizovatka
TASR
  • V utorka 9.júla začína rekonštrukcia v bratislavskej mestskej časti Ružinov
  • Do konca augusta budú platiť na týchto dopravných uzloch špeciálne obmedzenia

Obmedzenia by však mali byť len dočasné. Začínajú druhým prázdninovým týždňom a predpokladané ukončenie prác je naplánované na posledný augustový deň. Cieľom rekonštrukcie je výstavba tretieho jazdného pruhu v smere do centra mesta.

Podľa informácií hlavného mesta, by mal tretí jazdný pruh zvýšiť „kapacitu tohto frekventovaného úseku a existujúci stav doplniť o nový bezbariérový chodník na ľavej strane križovatky. Súčasťou rekonštrukcie bude aj nový povrch vozovky, preloženie dopravnej signalizácie, verejného osvetlenia, trolejového vedenia a inžinierskych sietí.“

V rámci rekonštrukčných úprav nastane niekoľko ďalších logistických dopravných zmien, s ktorými sa vodiči budú musieť popasovať. „Od 9. júla bude cestná komunikácia na Hraničnej ulici zo smeru Mierová, Prievozská a Hraničná priechodná v pravom jazdnom pruhu len doľava na Gagarinovu ulicu v smere do centra. Ľavý jazdný pruh bude uzavretý a odbočenie doprava na Gagarinovu ulicu nebude počas rekonštrukcie možné,“ uvádza ďalej mesto. Taktiež bude odstránený priechod pre chodcov z Prievozskej ulice smerom na Hraničnú, v blízkosti sa ich však nachádza mnoho, takže o výraznú zmenu tentokrát nepôjde.

Obmedzenia v mestskej doprave?

Dopravný podnik mesta Bratislava nehovorí o žiadnych v mestskej doprave. Na ulice Hraničná a Gagarinova premáva trolejbus číslo 212 a ten bude premávať bez zmien naďalej. „Počas preložky trolejového vedenia bude táto linka zabezpečená autobusmi,“ dopĺňa portál hlavného mesta Bratislava.

Tie počas prázdnin premávajú v úspornejšom sviatočnom režime, preto si na tieto zmeny treba dať pozor. Všetky informácie o autobusových linkách nahrádzajúcich trolejbusové spojenie, bude možné nájsť na stránke dopravného podniku, sociálnej sieti mesta alebo priamo na zastávkach mestskej dopravy.

Aká je reakcia obyvateľov mestskej časti, vodičov ale tiež cestujúcich, ťažko hodnotiť. Práce na cestách sú väčšinou plánované na letné mesiace, kedy sú zatvorené školy a univerzity a aj časť škôlok. V hlavnom meste je citeľne menej ľudí a turisti sa v mestských častiach zdržiavajú skôr menej, sú situovaní v centre Bratislavy.

Prednedávnom sa práve na tomto mieste uskutočnili rekonštrukcie svetelnej signalizácie a robili sa aj zmeny v štruktúre ciest. Ružinovčania si preto mysleli, že je s opravami a prácami tohto druhu koniec. Práve koncom augusta, keď sa ukončí výstavba tretieho jazdného pruhu v smere do centra mesta, spustí sa aj nová križovatka spolu so svetelnou signalizáciou.

Zdroje: FB page Bratislava-hlavné mesto SR  

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech